Connect with us

Najważniejsze wiadomości

UFC: Jan Błachowicz – Dominick Reyes. TRANSMISJA Bitwy online, transmisja na żywo i telewizja

Published

on

Joanna Jędrzejczyk była mistrzynią wagi słomkowej UFC przez ponad dwa lata, a teraz Błachowicz dostał szansę. Jednak zdaniem ekspertów i bukmacherów Reyes jest faworytem, ​​który ostatnio walczył o ten tytuł. Podkreśla, że ​​dużo wygrywa nokautem w stójce, ale Błachowicz jest też zdolny do mocnych i celnych uderzeń. Zaletą powinien być również słup na parterze.

„Książę Cieszyński”, jak nazywa się 37-letni Błachowicz, jest w UFC od 2014 roku. Przegrał więcej niż wygrał początkowo, ale w ciągu ostatnich trzech lat przegrał tylko jedną porażkę, a jego obecny rekord w MMA to 26-8 (7 KO, 9 SUB).

Sześć lat młodszy Reyes (12-1, 7 KO, 2 SUB) tylko raz stracił ponad 25 minut (5 rund) na początku roku z 33-letnim rodakiem i mistrzem wagi półciężkiej Jonem Jonesem (26-1), który następnie złapał Pas i przeszedł na kategorię ciężką, z limitem 120 kg. Niedługo po tym pojedynku Błachowicz pokonał innego zawodnika z USA, Coreya Andersona.

– Zawsze wierzyłem w siebie i swoje możliwości. Musiałem tylko dowiedzieć się, co się dzieje (w pewnym momencie był 2-4 w UFC – PAP), wymyśliłem sposób i ulepszyłem to i teraz mam okazję zostać mistrzem. Jeszcze jeden krok. Trenowałem walkę o mistrzostwo umiejętnościami, zwycięstwami i sportem – mówił w wywiadach Błachowicz, którego trenerami w Warszawie są Robert Jocz i Robert Złotkowski.

Polski zawodnik zadebiutował w zawodowym MMA w 2007 roku, a wkrótce potem dołączył do najsilniejszego stowarzyszenia KSW (Confrontation of Martial Arts). W latach 2011-2014 był międzynarodowym mistrzem wagi półciężkiej.

Wcześniej trenował m.in.grappling oraz boks tajski.

Na UFC 253 odbędzie się kilka walk o mistrzostwo, w tym średnia pomiędzy Israelem Adesanyą a Paulo Costą. Transmisja w telewizji w kanale Polsat Sport oraz online w Internecie oraz w aplikacji mobilnej Ipla.tv.

READ  Przywódca Polski chce bronić kościołów, potępia protesty

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.