Nauka

Trzej najlepsi gracze Arsenalu na początek przerwy reprezentacyjnej

Przerwy międzynarodowe mogą być długie i frustrujące dla fanów Kanonierów nastawionych na klubową piłkę nożną. ale czasami miło jest widzieć, jak twoi gracze są powoływani do swoich międzynarodowych drużyn

Miło było zobaczyć trzech Gabisów (Jesus, Martinelli i Magalhães) powołanych do brazylijskiej drużyny, a zwłaszcza obrońcę Gabriela, który znajdował się poza podstawowym składem w trzech z pierwszych czterech meczów Arsenalu w sezonie. nowy sezon Premier League.

Możliwość, że nasi gracze doznają ciosów podczas pełnienia obowiązków międzynarodowych, zawsze budzi niepokój, ale obserwowanie pasji, jaką gracze żywią do swoich krajów, zawsze działa odświeżająco.

Oto trójka najlepszych zawodników Arsenalu w pierwszym tygodniu przerwy reprezentacyjnej.

1) Oleksandr Zinczenko

Z pewnością miał najcięższego przeciwnika na początku, gdy Ukraina zmierzyła się z Anglią i trzema innymi zawodnikami Arsenalu. Grając przed liczną ukraińską publicznością w Polsce, podczas gdy jego kraj bronił się przed rosyjską inwazją, Zinchenko z pewnością dał fanom wiele powodów do radości. Zinczenko odegrał kluczową rolę w pomocy w zremisowanym 1:1 meczu Ukrainy z Trzema Lwami.

Jego moment nadszedł w pierwszej połowie. Odwrócony lewy obrońca Arsenalu znalazł miejsce w polu karnym Anglii, wymykając się koledze z Arsenalu Declanowi Rice’owi i odbierając podanie, po czym zataił swój pierwszy strzał obok Jordana Pickforda i dał Ukrainie prowadzenie 1:0. rodacy mieszkający w Polsce; w tej chwili była euforia.

Anglia wróciła do wyrównania, ale remis 1:1 z jednym ze światowych gigantów to ogromny wynik dla Ukrainy w walce o kwalifikację do Euro 2024.

2) Gabriel

Brazylijski obrońca ledwo grał w Arsenalu w tym sezonie jako starter. Mimo to decyzja o zagraniu z nim przeciwko Boliwii w pierwszym meczu Brazylii w eliminacjach do Mistrzostw Świata w 2026 r. była łatwa. W swoich decyzjach był przeważnie silny, stanowczy i mądry. Brazylia pokonała Boliwię 5:1, a Gabriel był najwyżej ocenianym obrońcą brazylijskiej obrony.

READ  Chriskich Café: majowy przepis

Klasyfikacja wzbudziła jednak obawy. Obrońca Arsenalu został zmieniony w 85. minucie, a później widziano, jak oblał sobie prawe kolano. Na szczęście później pojawiła się wiadomość, że to tylko środki ostrożności i może równie dobrze zagrać w podstawowym składzie w następnym meczu Brazylii.

3) Bukayo Saka

Chociaż był to rozczarowujący remis z Ukrainą, Anglia nadal znajduje się na szczycie grupy kwalifikacyjnej i nadal może pochwalić się Bukayo Saką.

Zaraz po nominacji do Złotej Piłki Saka stanowił zagrożenie na prawym skrzydle. Przez cały mecz aktywnie wykonywał niebezpieczne akcje. Prawie dał Anglii prowadzenie w drugiej połowie jednym ze swoich klasycznych uderzeń lewą nogą. Jednak ukraiński bramkarz Georgiy Bushchan złapał piłkę kilkoma palcami i piłka odbiła się od słupka.

Chociaż gwiazda Arsenalu nie była w najlepszej formie, był jasną iskrą podczas raczej spokojnego romansu.