The Badgers występują na Mistrzostwach Świata w Pradze

Madison, Wis. – The Badgers mają siedmiu absolwentów rywalizujących na Mistrzostwach Świata w Wioślarstwie 2022 w Pradze w Czechach. Tak pokazali się do tej pory.

Maddie Wanamaker, olimpijka 2020 roku, i jej partnerka Claire Collins zajęły drugie miejsce w biegu par kobiet i awansowały do ​​półfinału, który odbędzie się w czwartek.

„Miło było wyjść na tor, przyzwyczaić się do strefy rozgrzewki i wrócić na bloki startowe” – powiedział Wanamaker US Rowing. „Nie ścigaliśmy się w duecie od Polski, więc mieliśmy nadzieję, że uda nam się tam wykorzystać nasze występy i pokazać to, co zrobiliśmy w praktyce, co było całkiem dobre i myślę, że to osiągnęliśmy”.

We wtorek Wanamaker weźmie również udział w turnieju ósemek kobiet.

Dwukrotna alternatywa olimpijska Vicky Opitz startowała w czwórce kobiet i zajęła piąte miejsce w swoim biegu. We wtorek ponownie wystartuje w repasażach.

W drugim z trzech przejazdów w podwójnej dwójce kobiet jeździ załoga z USA, w skład której wchodzi również Franklin Sophia Vitas wyprzedził Niemców na trzecim 500 metrów, aby zająć drugie miejsce i zapewnić sobie miejsce w piątkowych półfinałach.

Badger Grace D’Souza, późny dodatek do światowej kadry USA z powodu kontuzji, również startowała w lekkiej czwórce dwójki kobiet i zajęła drugie miejsce w wyścigu o tory z Włochami.

Były asystent trenera wagi lekkiej Todd Vogt i koleżanka z drużyny Pearl Outlaw rywalizowali w dwójce mieszanej PR3 i zajęli czwarte miejsce w wyścigu o pasy. USA przez większość wyścigu zajmowały piąte miejsce, zanim w ostatniej kwarcie wyprzedziły Izrael. Outlaw i Vogt zakończyli z czasem 7:48.35. Załogi powalczą o medale w piątek.

Michael Knippen i sternik Jimmy Catalano po raz pierwszy wejdą do wody w ośmiu biegach mężczyzn we wtorek. USA zagrają z Ukrainą, Chinami, Wielką Brytanią, Włochami i Rumunią, a zwycięzca przejdzie od razu do finału.