Connect with us

technologia

Thales Alenia Space podpisuje umowę partnerską z polskim centrum technologicznym SCNTPL

Published

on

Thales Alenia Space podpisuje umowę partnerską z polskim centrum technologicznym SCNTPL
Warszawa, 25 maja 2018 r – Thales Alenia Space (JV Thales 67% i Leonardo 33%) wraz z Thales Alenia Space w Polsce podpisały dziś umowę partnerską z SCNTPL (Śląskie Centrum Naukowo – Technologiczne Przemysłu Lotniczego Sp. z oo), Śląskim Centrum Nauki i Technologii dla Przemysłu Lotniczego Sp. z siedzibą w Czechowicach-Dziedzicach specjalizuje się w materiałach kompozytowych.

Partnerstwo to jest zwieńczeniem kilkuletniej wspólnej pracy partnerów, wzmocnionej utworzeniem Thales Alenia Space w Polsce w 2015 roku. Podpisana dzisiaj umowa potwierdza także nową wspólną inicjatywę SCNTPL i Thales Alenia Space, skupioną zarówno na obszarach badań i rozwoju, jak i produkcji konstrukcji satelitarnych, a także zakorzenioną w transferze technologii kompozytowych. Na podstawie tej umowy Thales Alenia Space złożyła wstępne zamówienie w firmie SCNTPL na dostawę paneli konstrukcyjnych dla platformy Spacebus NEO.

„Dzięki tej umowie Thales Alenia Space demonstruje swoje trwałe zaangażowanie w bycie ważnym partnerem polskiego przemysłu kosmicznego, czerpiąc z dużego zasobu wiedzy specjalistycznej w kraju i proponując jeszcze szersze inicjatywy partnerskie, które odpowiadają nie tylko wymaganiom rządowym, ale także wymaganiom „Rząd koncentruje się na rynku komercyjnym” – powiedział Jean Loïc Galle, dyrektor generalny Thales Alenia Space. „Ta umowa potwierdza rolę SCNTPL w budowaniu wyrafinowanych struktur satelitarnych odpowiadających potrzebom zarówno rynku krajowego, jak i międzynarodowego.”

Bartłomiej Płonka, Prezes Zarządu SCNTPL, dodał: „Podpisana dzisiaj umowa odzwierciedla nasze wysiłki podejmowane w ostatnich latach na rzecz rozwoju procesów i obiektów materiałowych przy wsparciu instytucji krajowych i europejskich. Jesteśmy bardzo dumni, że zostaliśmy wybrani na partnera przez Thales Alenia Space i że możemy pracować jako zespół na rzecz poprawy konkurencyjności rozwiązań satelitarnych. Umożliwia także promocję udziału Polski w ważnych programach ESA w zakresie konstrukcji statków kosmicznych.”

O Thales Alenia Space

READ  Nitara dołącza do Mortal Kombat 1, a gra ją Megan Fox

Dzięki połączeniu 40-letniego doświadczenia i wyjątkowej różnorodności wiedzy specjalistycznej, talentów i kultur, architekci Thales Alenia Space projektują i dostarczają zaawansowane technologicznie rozwiązania dla telekomunikacji, nawigacji, obserwacji Ziemi, zarządzania środowiskiem, eksploracji, nauki i infrastruktury orbitalnej. Rządy, instytucje i firmy polegają na Thales Alenia Space w zakresie opracowywania, obsługi i wdrażania systemów satelitarnych, które pomagają im pozycjonować i łączyć kogokolwiek lub cokolwiek w dowolnym miejscu, obserwować naszą planetę i wykorzystywać. Aby zoptymalizować zasoby naszej planety – i naszego Układu Słonecznego . Zasoby. Thales Alenia Space wierzy w kosmos jako nowy horyzont dla ludzkości, który umożliwi budowanie lepszego i bardziej zrównoważonego życia na Ziemi. Thales Alenia Space, spółka joint venture Thales (67%) i Leonardo (33%), również łączy siły z Telespazio, tworząc Space Alliance spółek-matek, oferujących pełen zakres usług i rozwiązań. Thales Alenia Space osiągnęła w 2017 roku skonsolidowaną sprzedaż na poziomie około 2,6 miliarda euro i zatrudnia 7980 osób w dziewięciu krajach. www.thalesaleniaspace.com

Thales Alenia Space – Kontakty prasowe:

Sandryna Bieleckiego
Telefon: +33 (0)4 92 92 70 94
[email protected]

Chrystelle Dugimont
Telefon: +33 (0)4 92 92 74 06
[email protected]

CinziaMarcanio
Tel.: +39 06 41512685
[email protected]

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *