Connect with us

Zabawa

Tencent przejmuje polskiego producenta i wydawcę gier 1C Entertainment

Published

on

Tencent przejmuje polskiego producenta i wydawcę gier 1C Entertainment

1C Entertainment, polskie studio odpowiedzialne za takie gry jak King’s Bounty, ogłosiło dzisiaj, że zostało przejęte przez Tencent. Tencent będzie miał większościowy pakiet udziałów w spółce i w ciągu sześciu miesięcy planuje zmienić nazwy studiów.

Tencent przejmuje udziały posiadane wcześniej przez spółkę dominującą 1C. Zgodnie z warunkami umowy nazwa 1C Entertainment i wszystkich jej spółek zależnych zostanie zmieniona na branding 1C. Nie wiemy jeszcze, jakie będą nowe nazwy.

Tomasz Nieszporski, członek zarządu 1C Entertainment, powiedział w oświadczeniu: „Jesteśmy naprawdę podekscytowani tą transakcją”. To świetna szansa dla 1CE na realizację naszych najśmielszych marzeń i pragnień w branży gier wideo. Naszą wizję i pasję wspiera teraz wiodąca światowa firma zajmująca się grami i jestem zaszczycony wyjątkową możliwością współpracy z Tencent i innymi kreatywnymi umysłami, które są częścią jej globalnego ekosystemu.

Li Shen, dyrektor ds. technicznych Tencent Games Global, dodał: „Nie moglibyśmy być szczęśliwsi, mogąc współpracować z utalentowanym zespołem 1C Entertainment i pomóc im rozpocząć nową fazę rozwoju”.

READ  Ten niezwykły ukraiński prezent przypadkowo wystrzelił kontuzjowany szef polskiej policji | wiadomości ze świata
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *