Connect with us

Nauka

Ten malutki domek na kółkach poza hamakiem otwiera się na świat zewnętrzny

Published

on

Kiedy myślisz o małym domu na kółkach, zwykle kojarzysz go z życiem poza siecią, które pozwala ci poruszać się gdziekolwiek i kiedykolwiek chcesz i nadal cieszyć się domowymi wygodami. Redukt z siedzibą w Polsce buduje malutkie domy, które odpowiadają na potrzeby swoich klientów i spełniają wszystkie potrzeby firmy off-grid.

Ponadto firma stara się również, aby były jak najbardziej zrównoważone, wykorzystując naturalne i organiczne materiały do ​​budowy, izolacji i procesu wykończeniowego.

Ogólnie rzecz biorąc, Redukt chce przybliżyć naturę właścicielom domów w małym, kompaktowym domu na kółkach. Prace nad jego najnowszym projektem, indywidualnym numerem 3, rozpoczęły się w połowie 2021 r. Projekt koncentrował się na budowie idealnego domu dla czteroosobowej rodziny.

Ponieważ firma podziela tę samą wizję środowiska z rodziną, ten dom został zbudowany z materiałów organicznych. W celu ocieplenia konstrukcji Redukt umieścił na ścianach owczą wełnę. Wełna nie tylko świetnie utrzymuje ciepło w pomieszczeniach w chłodne pory roku, ale także pochłania wilgoć z powietrza.

Jako okładzinę zewnętrzną zespół Redukt wybrał olejowane drewno sosnowe, ponieważ jest ono trwałe i odporne na warunki atmosferyczne. Dodatkowo dom posiada spadzisty dach pokryty blachą ocynkowaną.

Dom ma 7,2 m długości i 2,3 m szerokości. Konstrukcja oparta na przyczepie dwuosiowej ma dużo miejsca na strych, kuchnię, miejsce do pracy, w pełni funkcjonalną łazienkę i część sypialną.

Aby sprawić wrażenie jeszcze większej przestrzeni, ma dwoje dużych szklanych drzwi z każdej strony, dzięki czemu wnętrze wydaje się wtapiać w otoczenie. Ta cecha daje całemu domowi poczucie otwartości.

Oprócz drzwi, maleńki domek otacza kilka okien, zatapiając wnętrze w naturalnym świetle. Jak tylko wejdziesz, przywita Cię kuchnia. Znajdziesz tam zlew, dwupalnikową kuchenkę, blat i szafki, w których możesz przechowywać przybory kuchenne.

Obok znajduje się łazienka z umywalką, wanną z prysznicem i toaletą kompostową. Na przeciwległym końcu domu znajduje się sypialnia specjalnie zaprojektowana dla dzieci, z łatwym dostępem. Dorośli będą spać na strychu i będą musieli wspinać się po drewnianych schodach.

Schody można złożyć, aby zapewnić więcej miejsca i ograniczyć dostęp w razie potrzeby. Ponadto system ten sprawia, że ​​jest on bezpieczniejszy dla dzieci, ponieważ nie będą ryzykować upadku podczas próby dotarcia do strychu. Na górze dorośli dostają pełnowymiarową sypialnię oraz biurko, które można ustawić jako stanowisko pracy.

Dom został założony tak, aby pozwolić na życie poza hamakiem. Energia pochodzi z paneli słonecznych i dostępna jest instalacja gazowa. Piec na drewno utrzymuje ciepło we wnętrzu.

Dom wypełniony jest półkami i schowkami. Całość jest minimalistyczna i może wyglądać na dość pustą, ponieważ w momencie robienia zdjęć nie było mebli. Firma twierdzi jednak, że goście znajdą tu również sofę i stół na „poziomie zero”, bo wszystko przypadło do gustu rodzinie.

Brak cen podanych przez firmę dla projektu indywidualnego nr. 3. To dlatego, że każdy ma nieco inną konfigurację i zamówiony sprzęt, a koszty mogą się różnić. Jednakże, Zredukowany mówi, że zazwyczaj ceny większości jego domów wahają się od 40 000 do 50 000 euro, czyli od 45 000 do 56 000 dolarów.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *