Connect with us

Zabawa

Telemundo i Peacock rekordowi oglądalności mistrzostw świata

Published

on

DOHA – Mistrzostwa Świata przyciągają rekordową oglądalność w hiszpańskojęzycznych transmisjach w Telemundo i Peacock, a mecz Meksyku z Polską dał platformom cyfrowej transmisji strumieniowej największy dzień tygodnia pod względem całkowitej konsumpcji.

Zwycięstwo Meksyku we wtorek było najczęściej transmitowanym meczem mistrzostw świata w historii Stanów Zjednoczonych, z łączną oglądalnością 4,6 miliona widzów.

Mecz otwarcia turnieju pomiędzy Ekwadorem a Katarem przyciągnął 832 000 widzów, co stanowi rekord najczęściej transmitowanej gry w języku hiszpańskim, który został pobity dzień później, gdy 1 milion transmitowało mecz USA-Walia.

Transmisje strumieniowe stanowiły 29% oglądalności Telemundo na Mistrzostwach Świata. Telemundo powiedział w czwartek, że w pierwszych ośmiu grach oglądało średnio 2,5 miliona widzów na wszystkich platformach transmisji i transmisji strumieniowych. Suma jest o 44% wyższa niż w 2018 r., kiedy to Stanom Zjednoczonym nie udało się awansować na mistrzostwa świata w Rosji, które odbyły się w czerwcu i lipcu.

Peacock zajął pierwsze miejsce w App Store pod względem bezpłatnych aplikacji na iOS od niedzieli do środy, a aplikacja Telemundo Deportes była w pierwszej piątce przez większą część tygodnia.

W pierwszym meczu Stany Zjednoczone zremisowały z Walią 1:1 był oglądany przez 11,7 miliona w przypadku audycji w języku angielskim i hiszpańskim. Poniedziałkowy mecz obejrzało 8 306 000 anglojęzycznych programów telewizyjnych Foxa i 3,4 miliona hiszpańskojęzycznych programów Telemundo, Telemundo digital i Peacock.

Telemundo i Peacock są częścią NBCUniversal firmy Comcast Corp. Telemundo jest wyłącznym posiadaczem praw telewizyjnych w języku hiszpańskim do tegorocznych Mistrzostw Świata w Stanach Zjednoczonych.

___

Relacja AP World Cup: https://apnews.com/hub/world-cup i https://twitter.com/AP_Sports

Prawa autorskie 2022 Associated Press. Wszelkie prawa zastrzeżone. Ten materiał nie może być publikowany, transmitowany, przepisywany ani redystrybuowany bez pozwolenia.

READ  Zofia Zborowska nie miażdży słów! Tak ich nazywali wyborcy PiS!
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.