Connect with us

Świat

Tankowiec zapala się u wybrzeży Malezji, brakuje trzech członków załogi

Published

on

Tankowiec zapala się u wybrzeży Malezji, brakuje trzech członków załogi

(CNN) Trwają poszukiwania trzech zaginionych członków załogi po tym, jak tankowiec zarejestrowany w Gabonie zapalił się u wybrzeży południowej Malezji – poinformowały władze morskie Malezji w oświadczeniu.

Malezyjska agencja ds. egzekwowania prawa morskiego (MMEA) poinformowała, że ​​otrzymała w poniedziałek o godzinie 16:00 czasu lokalnego ostrzeżenie o płonącym tankowcu około 37,5 mil morskich na północny wschód od regionu przybrzeżnego Tanjung Sedili w stanie Johor.

Tankowiec płynął z Chin do Singapuru z 28-osobową załogą, kiedy zapalił się – poinformowała MMEA.

Na miejsce wysłano łódź patrolową Marynarki Wojennej, aby uratować osoby na pokładzie, dodał MMEA. „Na szczęście 23 członków załogi zostało uratowanych z dwóch pobliskich statków” – powiedział dyrektor MMEA pierwszy admirał Nurul Hizam Zakaria.

„Chociaż udało nam się uratować dwóch członków załogi, trzech wciąż brakuje” – dodał.

„Bieżące operacje będą obejmować dochodzenie w celu ustalenia, czy trio opuściło tankowiec i wskoczyło do morza, czy też zostało uwięzione”.

Władze morskie w sąsiednim Singapurze poinformowały, że wysyłają ostrzeżenia do pobliskich statków, aby mieć oko na trzech zaginionych członków załogi. Singapurski Urząd Morski i Portowy zidentyfikował tankowca jako MT Pablo.

Filmy pokazały płonący tankowiec i duże pióropusze czarnego dymu kłębiące się w powietrzu. W pobliżu zauważono inne statki.

Obecnie nie jest jasne, czy wystąpiły jakiekolwiek rozległe skutki dla środowiska.

READ  Wojna na Ukrainie: Rosja twierdzi, że udaremniła dużą ukraińską ofensywę
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *