Connect with us

Sport

Tajowie trzymają się swojego stylu w pojedynku z gospodarzami Polską

Published

on

Chatchu-On Moksri z Tajlandii strzela piłkę przeciwko Turcji na Mistrzostwach Świata w Holandii. (Zdjęcie siatkówkaworld.com)

Po oszałamiającym zwycięstwie nad szóstą światową Turcją w meczu otwarcia, Tajlandia zamierza kontynuować swoją zwycięską passę na Mistrzostwach Świata Kobiet FIVB, kiedy we wtorek zmierzy się ze współgospodarzami Polski.

Będzie to kolejny trudny test dla Tajów, którzy w sobotę zdenerwowali Turcję w grupie B w Holandii.

Świat numer 14 Tajlandia jest teraz w Gdańsku i rozegra swoje pozostałe mecze grupy B w polskim mieście z gospodarzami Chorwacji, Korei Południowej i Dominikany.

Zaufanie Tajów wzmocniło zachęcające przesłanie od Ich Wysokości Króla i Królowej.

Po meczu z Turcją, Jego Wysokość Król polecił swojemu sekretarzowi ACM Satitpong Sukvimolowi, aby wezwał drużynę do pochwały ich występu i życzył im wszelkich sukcesów w dalszej części turnieju.

Trzynasty na świecie Polska zmierzy się z drużyną trenera Danai Wacharasrimaytakula w roli faworytów dzięki przewadze własnego gospodarza i niedawnemu rekordowi w meczu z Tajlandią.

Tajscy piłkarze i trenerzy pozują po pokonaniu Turcji na mundialu. (Zdjęcie siatkówkaworld.com)

Polska wygrała wszystkie swoje ostatnie pięć spotkań z Tajlandią, w tym ostatnie w Lidze Narodów 2022.

Tajlandia znalazła się jednak w podobnej sytuacji z Turcją i mierzy się z kolejnym niespodziewanym zwycięstwem.

– Widzieliśmy, jak Polska gra. Zachowamy swój styl i damy z siebie wszystko – powiedział skrzydłowy Chatchu-On Moksri, najlepszy strzelec Tajlandii przeciwko Turcji z 33 punktami.

Tajlandia, prowadzona przez kapitana Pornpuna Guedparda, bierze udział w swoich siódmych mistrzostwach świata, z najlepszym wynikiem na 13. miejscu w 2010 i 2018 roku.

Przed Mistrzostwami Świata Tajlandia wygrała Igrzyska SEA, zajęła 8. miejsce w Lidze Narodów i 3. w Pucharze AVC oraz była mistrzem w Grand Prix Asean.

Turniej kończy się 15 października.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.