Szwecja pokonuje Francję w Pucharze Świata; Wielka Brytania i Polska spadają z ligi

Szwecja pokonuje Francję w Pucharze Świata;  Wielka Brytania i Polska spadają z ligi

PRAGA – Szwecja pokonała Francję 3:1 i w poniedziałek zapewniła sobie doskonały rekord w Pucharze Świata w hokeju na lodzie oraz pierwsze miejsce w grupie.

Lucas Raymond strzelił gola i zaliczył asystę, obrońca Erik Karlsson strzelił czwartego gola w turnieju po akcji w przewadze, a Andre Burakovsky strzelił do pustej bramki dla Szwecji, zapewniając drużynie szóste zwycięstwo w szóstym meczu w grupie B.

Jedynego gola dla zajmującej siódme miejsce Francji strzelił Charles Bertrand.

W grupie A Norwegia pokonała najniższą w tabeli Wielką Brytanię 5:2 i zajęła szóste miejsce.

Brytyjczycy na jeden dzień meczu przed zakończeniem fazy grupowej pozostają bez punktów, a po roku spadają do najwyższej ligi.

Później w poniedziałek Hannes Björninen i Rasmus Rissanen strzelili gola w ostatniej kwarcie w odstępie 1:37 minuty i pomogli Finlandii pokonać Danię 3:1. Oznacza to, że Finowie wciąż mają szansę na czwarte miejsce w grupie i miejsce w barażach.

Finlandia ma trzy punkty więcej od Austrii i obie drużyny mają jeszcze do rozegrania mecz. W meczu Austria pokonała Finlandię 3:2 i awansowałaby w przypadku remisu.

W grupie B Kazachstan pokonał nowicjuszkę Polską 3:1. Polska po 22 latach zakwalifikowała się do Pucharu Świata, ale od razu spadła z ligi z zaledwie jednym punktem. Kazachstan z sześcioma punktami awansował na szóste miejsce.

READ  Polski premier i lider partii rządzącej wysyłają mieszane sygnały w sprawie reformy sądownictwa