Connect with us

Nauka

Sztuka i nauka o zmianach klimatu – Manila Newsletter

Published

on

Dyskusja na jeden z najgorętszych dzisiejszych tematów, śmierć ocieplenia świata

DEKRADACJA ŚWIATA Diorama Kryzysu Klimatycznego autorstwa Dereka Tumala, renderowana przez Justina Lanuzę

Koniec jest bliski! Cytat z Nowego Testamentu, który twierdzi, że sąd ostateczny jest bardziej realny, niż nam się wydaje. To znaczy, jeśli nie zrobimy czegoś w sprawie zmian klimatycznych.

Oprócz pandemii istnieją jednoznaczne dowody na to, że Ziemia ociepla się w nienormalnym tempie. Jeśli chcemy ocalić planetę, razem z nią świadomość jest fundamentalna.

Pełniąc funkcję proroka dnia zagłady, filipiński artysta transdyscyplinarny Derek Tumala stworzył wirtualny świat, Tropical Climate Forensics, przypominającą gry wideo aplikację internetową, która przedstawia kryzys klimatyczny na Filipinach.

9 września artysta wizualny podzieli się swoim procesem twórczym, gdy cyfrowo renderuje umierającą planetę poprzez hybrydowe wydarzenie od 15:00 do 17:00.

DZIAŁACZ KLIMATYCZNY Filipiński multidyscyplinarny artysta Derek Tumala

Projekt online Dereka jest inspirowany jego pobytem w Obserwatorium w Manili. Jedno z najstarszych obserwatoriów meteorologicznych w Azji Południowo-Wschodniej, zostało zbudowane w 1865 roku przez księży jezuitów. apexart NYC Fellow zbadał archiwa sejsmograficzne i meteorologiczne, aktualne dane i przyszłe prognozy, aby rzucić światło na zmieniające się wzorce pogodowe i klimatyczne na Filipinach iw regionie.

Mając za wzór dioramę, Tropical Climate Forensics bada kryzys klimatyczny w przeszłości, teraźniejszości i spekulacyjnej przyszłości. Derek tworzy taksonomię specyficzną dla Filipin jako miejsca tropikalnego, z biomami reprezentującymi jego badania.

Ta eksploracyjna piaskownica jest wstępem Filipin do międzynarodowej wystawy internetowej 28 agencji artystycznych, zainicjowanej przez World Weather Network, społeczność twórców, którzy informują o pogodzie i pogodzie.

Globalny projekt ma agencje artystyczne, które prezentują różne warunki atmosferyczne z uczestniczących krajów poprzez dzieła sztuki i obrazy, historie i refleksje, aby zbudować archipelag światopoglądów i głosów, które najlepiej przedstawiają kwestię zmian klimatycznych w wielu językach i lokalizacjach.

ZAGROŻENIE WYGASZENIEM ObserwatoriumHeatbox i Tropical Climate Forensics autorstwa Dereka Tumala, renderowane przez Justina Lanuza

Derek został zamówiony przez Muzeum Sztuki Współczesnej i Projektowania (MCAD) De La Salle-College of Saint Benilde (DLSB). Instytut był wspierany przez Creative Commissions for Climate Action programu British Council, który analizuje zmiany klimatyczne poprzez sztukę cyfrową, naukę i technologię.

Mając za wzór dioramę, Tropical Climate Forensics bada kryzys klimatyczny w przeszłości, teraźniejszości i spekulacyjnej przyszłości.

Jego prace badawcze, z których większość dotyczy nowych mediów, były prezentowane na Art Basel Hong Kong, Salzburg Global Seminar, Tokyo Design Week i Beyond Time Residency Poland. Założył również Mvltiverse, grupę artystów multimedialnych badających cuda ruchomych obrazów, a także STEAM/Projects, kolektyw technologów i artystów.

READ  APSU College of Ed współpracuje z Moore Magnet w zajęciach z nauk ścisłych na świeżym powietrzu

Tropical Climate Forensics można oglądać do lipca 2023 r. na stronie worldweathernetwork.org/station/mcad/ | [email protected]

ZAPISZ SIĘ DO CODZIENNEGO NEWSLETTERA

KLIKNIJ TUTAJ, ABY SUBSKRYBOWAĆ

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *