Connect with us

Świat

„Szpieg” znaleziony martwy w brytyjskim parku

Published

on

„Szpieg” znaleziony martwy w brytyjskim parku

Brytyjczyk oskarżony o szpiegostwo na rzecz Hongkongu został w tajemniczy sposób znaleziony martwy w weekend w brytyjskim parku – na kilka dni przed planowanym rozprawą.

Ciało 37-letniego Matthew Tricketta odkrył w niedzielne popołudnie przechodzień w Grenfell Park w Maidenhead na zachód od Londynu. Policja mówi o „niewyjaśnionej śmierci”.

Trickett, były żołnierz Royal Marine pracujący w prywatnej firmie ochroniarskiej, był jednym z trzech mężczyzn oskarżonych na początku tego miesiąca o pomaganie agencji wywiadu zagranicznego Hongkongu w gromadzeniu danych wywiadowczych i inwigilacji w Wielkiej Brytanii.

Brytyjska policja podała, że ​​37-letni Matthew Trickett został znaleziony martwy w Grenfell Park w Maidenhead na zachód od Londynu w niedzielne popołudnie. M. Trickett / Linkedin

Został zwolniony za kaucją na rozprawie sądowej 13 maja po oskarżeniu go o dwa przestępstwa na podstawie brytyjskiej ustawy o bezpieczeństwie narodowym i miał stawić się przed Centralnym Trybunałem Karnym w Londynie na rozprawę w piątek.

Policja podała, że ​​śledztwo w sprawie jego śmierci jest w toku i odmówiła dalszych komentarzy.

Przeprowadzona zostanie sekcja zwłok, która ustali przyczynę.

Policja, która określiła jego śmierć jako „niewyjaśnioną”, po odkryciu jego ciała rozstawiła czarny namiot kryminalistyczny w pobliżu placu zabaw dla dzieci. Obrazy Getty’ego

We wtorek pod koniec wtorku w parku nadal pracowali policjanci. Kilku funkcjonariuszy stało na straży obok czarnego namiotu na miejscu zbrodni w pobliżu placu zabaw dla dzieci.

Prawnik Tricketta, Julian Hayes, powiedział, że jest „zszokowany” tą wiadomością i nie może komentować dalej sprawy, biorąc pod uwagę toczące się śledztwo.

Dodał, że rodzina Tricketta „opłakuje stratę ukochanego syna, brata i członka rodziny”.

Sprawa szpiegowska, w którą zamieszany jest Trickett, wywołała spór dyplomatyczny między Wielką Brytanią a Chinami. Władze chińskie zdecydowanie potępiły zarzuty zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i Hongkongu.

Został zwolniony za kaucją na rozprawie sądowej 13 maja po oskarżeniu go o dwa przestępstwa na podstawie brytyjskiej ustawy o bezpieczeństwie narodowym i miał stawić się przed Centralnym Trybunałem Karnym w Londynie na rozprawę w piątek. AP

Ambasada chińska w Londynie oskarżyła Wielką Brytanię o sfabrykowanie zarzutów wobec Tricketta i dwóch innych mężczyzn – Chi Leung (Peter) Wai (38 l.) i Chung Biu Yuen (63 l.) – i stwierdziła, że ​​nie ma prawa wtrącać się w sprawy Hongkongu .

READ  Wybory prezydenckie w USA w 2020 r. Media: Inteligencja wzmocni ochronę Joe Bidena

Tymczasem brytyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych wezwało 14 maja ambasadora Chin i oświadczyło, że szpiegostwo i cyberataki na brytyjskiej ziemi są niedopuszczalne.

Z drutami pocztowymi

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *