Connect with us

Nauka

Szczepionka COVID: gubernator Cooper mówi, że NC spodziewa się otrzymać prawie 85 000 dawek szczepionki Pfizer COVID-19 po zatwierdzeniu przez FDA

Published

on

RALEIGH (WTVD) – gubernator Roy Cooper powiedział we wtorek, że Karolina Północna przygotowuje się do dystrybucji długo oczekiwanej szczepionki COVID-19, ponieważ liczba przypadków i liczba hospitalizacji wciąż rosną.

„Nasze trendy są niepokojące” – powiedział sekretarz Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej Karoliny Północnej dr Mandy Cohen na wtorkowej konferencji prasowej. „Ludzie idą na ostry dyżur, a odsetek przypadków pozytywnych wzrasta. Zbyt wiele osób poważnie choruje na COVID”.

Ale Cooper powiedział, że na horyzoncie jest nadzieja z potencjalnym zezwoleniem FDA na szczepionki Pfizer i Moderna.

OBEJRZYJ: Gubernator Roy Cooper wyjaśnia dystrybucję szczepionki COVID-19

Powiedział, że Karolina Północna przygotowuje się do otrzymania szczepionki Pfizer, która wymaga bardzo chłodnego przechowywania.

„Jesteśmy dużym stanem z obszarami wiejskimi rozciągającymi się na setki mil” – powiedział. „Każda osoba jest ważna i będziemy ciężko pracować, aby sprostać wyzwaniom, które stwarza nasza geografia”.

Cooper powiedział, że stan spodziewa się otrzymać tę wersję szczepionki, ponieważ „Pfizer był pierwszym, który zobaczył zezwolenia. Więc uważamy, że to właśnie będzie dostępne i zatwierdzone jako pierwsze”.

Powiedział, że 84,800 to liczba dawek, które stan otrzymał przy pierwszej wysyłce.

„Tego właśnie oczekujemy w tej chwili” – powiedział.

Cooper powiedział, że wysyłka nastąpi, gdy tylko szczepionka zostanie zatwierdzona, a wtedy nastąpi drugi przydział, gdy będzie dostępny.

„Wiemy, że kiedy otrzymamy pierwszą szczepionkę, skupimy się tylko na szpitalach” – powiedział. „Tak jest z pierwszymi 85 000 dawkami”.

Wtedy państwo skupiłoby się na ludziach w placówkach opieki długoterminowej.

Następnie osoby dorosłe, które mają co najmniej dwie choroby, które narażają ich na ryzyko COVID-19, takie jak choroby serca i cukrzyca, będą miały dostęp do szczepionki.

Cooper dodał: „Kiedy otrzymamy drugą szczepionkę, będziemy dostawać cotygodniowe dawki obu szczepionek i będziemy pracować w naszych populacjach, którym nadaliśmy priorytet. Nie możemy więc dokładnie określić, kiedy dotrzemy do dorosłych z dwoma lub więcej warunki, ale wierzymy, że nastąpi to w styczniu ”.

READ  Dlaczego ludzie nie mogą trawić kukurydzy?

Profesor UNC i była dyrektor ds. Zdrowia hrabstwa Wake, dr Leah Devlin, jest członkiem komitetu ds. Szczepionek przeciwko COVID-19 NC Institute of Medicine.

Dr Devlin powiedział, że komisja pomogła ustalić, kto jako pierwszy otrzyma szczepionkę. Celem jest zaszczepienie 75% ludzi w Północnej Karolinie.

„Minie trochę czasu, zanim będziemy mogli zaszczepić wszystkich” – powiedział dr Devlin. „Mamy nadzieję, że do lata będziemy mieć wystarczająco dużo szczepionki, aby wszyscy, którzy ją przyjmą, otrzymali ją”.

Dr Devlin podkreślił potrzebę dotarcia do zmarginalizowanych, tradycyjnie zaniedbanych społeczności i tych, którzy wahają się co do szczepionek.

„Musimy upewnić się, że dobrze komunikujemy się z publicznymi, priorytetowymi populacjami, aby ludzie zrozumieli informację, że jest to bezpieczna szczepionka, skuteczna szczepionka i kiedy jest twój czas, aby się zaszczepić”.

Pytania i odpowiedzi: dr Leah Devlin omawia cele dotyczące dystrybucji COVID-19 w Karolinie Północnej

Cooper powiedział, że najwcześniej urzędnicy stanu spodziewają się szczepionki w połowie przyszłego tygodnia, 15 lub 16 grudnia.

Dodatkowe przydziały miały miejsce tydzień po tygodniu.

Co ważne, wojewoda zapewnił mieszkańców, że szczepionka będzie bezpłatna, nawet dla tych, których ubezpieczenie jej nie obejmuje.

Prawa autorskie © 2020 WTVD-TV. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *