Connect with us

Świat

Sydney wprowadza nocną godzinę policyjną, gdy Australia walczy z wybuchem delty

Published

on

  • Blokada COVID-19 w Sydney przedłużona o miesiąc
  • Godzina policyjna nałożona na 2 miliony mieszkańców Sydney
  • Stan Wiktorii ostrzega, że ​​jest „na krawędzi”

SYDNEY / CANBERRA, 20 sierpnia (Reuters) – Dwa miliony mieszkańców Sydney będzie od przyszłego tygodnia objęte godziną policyjną, aby pomóc spowolnić wysoce zaraźliwy wariant koronawirusa Delta, który rozprzestrzenia się w stanie Nowa Południowa Walia, władze poinformowały w piątek, kiedy przedłużyli nakazy blokady.

Trzecia fala infekcji COVID-19 w Australii, skupiona w Sydney, zablokowała ponad połowę z prawie 26 milionów populacji, a 13. u progu drugiej recesji za tyle lat. Kontynuuj czytanie

Premier NSW Gladys Berejiklian przedłużyła blokadę Sydney do końca września i nałożyła nowe ograniczenia, w tym godzinę policyjną, wymagania dotyczące masek zewnętrznych i ograniczenia w poruszaniu się.

„Poprosiłem władze służby zdrowia i policję o współpracę, aby dać mi ostateczną listę tego, co możemy z tym zrobić, aby nie pozostawiać wątpliwości, jak poważnie podchodzimy do zmniejszenia tempa wzrostu i liczby przypadków. „Powiedział Berejiklian na konferencji medialnej.

Od poniedziałku do 12 najbardziej dotkniętych obszarów społeczności, które stanowią około 40% z 5 milionów mieszkańców Sydney, zacznie obowiązywać godzina policyjna od 21:00 do 5:00. Każdy, kto zostanie przyłapany na wchodzeniu na te obszary, zostanie ukarany grzywną i zobowiązany do izolowania się przez 14 dni.

Przy podobnej godzinie policyjnej w Melbourne ponad jedna czwarta populacji Australii zostanie zamknięta w swoich domach od poniedziałku wieczorem, z wyjątkiem kluczowych pracowników.

Stan NSW zgłosił w piątek 644 nowych infekcji, większość z nich w Sydney. Dzienne przypadki w NSW przekroczyły 400 w ciągu ostatnich siedmiu dni, pomimo ośmiotygodniowej blokady w Sydney, największym mieście Australii.

Ponieważ tylko około 28% osób w wieku powyżej 16 lat jest w pełni zaszczepionych, Australia nie zdołała powstrzymać wybuchu epidemii w Sydney, która teraz zasiała przypadki w innych miastach w Australii, a także w innych miastach Nowa Zelandia. Kontynuuj czytanie

READ  Policja birmańska zostaje rozmieszczona wcześnie, aby zwiększyć presję na protesty

Australijski stan Wiktoria zarejestrował 55 nowych, lokalnie nabytych przypadków COVID-19 i ostrzegł przed zalewem infekcji.

„Jesteśmy bliscy ucieczki od nas i to nie dlatego, że śledzenie kontaktów nie robi wszystkiego, co może. Oni to robią. To nie dlatego, że nie zamknęliśmy się wystarczająco szybko, powiedział Andrews dziennikarzom w Melbourne.

Stolica Australii, Canberra, również jest zablokowana, z 16 przypadkami odnotowanymi w ciągu ostatnich 24 godzin wśród populacji około 430 000, podały władze.

NA KRAWĘDZI

Infolinia ds. zapobiegania samobójstwom Lifeline Australia poinformowała, że ​​liczba telefonów wzrosła o 40% w ciągu ostatnich kilku dni w porównaniu z okresami sprzed pandemii.

„To, co pokazuje, to poziom strachu, rosnący gniew w społeczności i oczywiście stres i presja” – powiedział w piątek ABC John Brogden, prezes Lifeline Australia.

Australia miała prawie 12 000 infekcji od czasu, gdy pierwszy przypadek Delta został zgłoszony w Sydney 16 czerwca. W piątek w NSW potwierdzono cztery nowe zgony, co w ostatniej epidemii zwiększyło ich liczbę do 65.

To powiedziawszy, wysoki wskaźnik szczepień wśród najbardziej zagrożonych w Australii oznacza, że ​​śmiertelność jest o 0,54% niższa niż w poprzednich epidemiach, zgodnie z oficjalnymi danymi.

Pomimo trzeciej fali infekcji od wariantu Delta, liczby COVID-19 w Australii są stosunkowo niskie i wynoszą około 42 100 przypadków i 975 zgonów.

(1 USD = 1,4025 dolara australijskiego)

Reportaż Renju Jose w Sydney i Colina Packhama w Canberze; Montaż przez Stephena Coatesa

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *