Connect with us

Sport

Swimming-Six polskich pływaków zostało odesłanych do domu z Japonii po błędzie administracyjnym

Published

on

Tokyo Aquatics Center, które będzie gospodarzem artystycznych wydarzeń związanych z pływaniem, nurkowaniem i pływaniem na Igrzyskach Olimpijskich i Paraolimpijskich w Tokio, jest uznawane za epidemię koronawirusa (COVID-19) po uroczystym otwarciu w Tokio w Japonii, styczeń. 2020. REUTERS / Issei Kato

20 lipca (Reuters) – Prezes Polskiego Związku Pływackiego (PZP) przeprosił za odesłanie do domu sześciu zawodników z igrzysk w Tokio z powodu błędu administracyjnego.

Polska wysłała do Japonii 23 pływaków, ale PZP został zmuszony do zredukowania składu do 17 ze względu na przepisy kwalifikacyjne światowego związku FINA.

Prezes PZP Paweł Słomiński przeprosił i powiedział, że w pełni rozumie gniew pływaków, którzy wrócili do domu na weekend.

„Wyrażam wielki żal, smutek i gorycz z powodu sytuacji związanej z kwalifikacjami naszych pływaków na igrzyska olimpijskie w Tokio” – powiedział Słomiński w jednym z tekstów. komunikat.

„Taka sytuacja nie powinna mieć miejsca, a reakcje pływaków, ich emocje, atak na Polski Związek Pływacki są dla mnie zrozumiałe i uzasadnione.”

Powiedział, że błąd wynikał z chęci „bycia w meczach jak największej liczby zawodników i trenerów”.

Doniesienia medialne zidentyfikowały sześciu pływaków jako Alicję Tchorz, Bartosza Piszczorowicza, Aleksandrę Polańską, Mateusza Chowanieca, Dominikę Kossakowską i Jana Holuba.

Tchorz, która brała udział w Igrzyskach 2012 i 2016, wyraziła swój gniew w mediach społecznościowych.

„Wyobraź sobie, że poświęcasz pięć lat swojego życia na dążenie do nowego startu w najważniejszym wydarzeniu sportowym… rezygnację z życia osobistego i pracy, poświęcenie rodziny… twoje zaangażowanie jest całkowitą klapą” – powiedziała Facebook.

Chowaniec dodał na Instagramie: „Jestem głęboko wstrząśnięty tym, co się stało… to dla mnie absurdalna sytuacja, która nigdy nie powinna się wydarzyć. Prawdę mówiąc, mam nadzieję, że kiedyś obudzę się z tego koszmaru”.

Portal informacyjny pływania SwimSwam poinformował, że kilku polskich pływaków podpisało list otwarty do PZP, żądając rezygnacji całego zarządu organizacji.

READ  Igrzyska Olimpijskie w Tokio: indyjscy wioślarze docierają do półfinałów

Raportowanie przez Shrivathsa Sridhar w Bengaluru; Montaż przez Petera Rutherforda

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.