Connect with us

Sport

Światowe szachy drużynowe: Indie zremisują w pierwszych dwóch rundach

Published

on

Światowe szachy drużynowe: Indie zremisują w pierwszych dwóch rundach

Indie otworzyły tutaj swój sezon Drużynowych Mistrzostw Świata FIDE od dwóch remisów w grupie B.

Po tym, jak wszystkie cztery tablice zakończyły się remisem z gospodarzami Izraelem w pierwszej rundzie, Indie zremisowały 2: 2 z Polską w późną niedzielę.
Indyjska drużyna ze średnią ocen 2611 nie była w stanie obronić się przed Izraelem (2589), który zdobył mniej punktów.

Najlepszy zawodnik Indii Arcymistrz Vidit S Gujrathi (Elo 2662) podzielił ten zaszczyt ze swoim izraelskim przeciwnikiem Maximem Rodshteinem w 31 ruchach. Pozostali – Nihal Sarin, SP Sethuraman i Abhijeet Gupta – również poszli w ich ślady. W innych grach silna drużyna USA (średnia Elo 2643) pokonała Polskę (2556) remisami na pierwszych trzech szachownicach, zanim arcymistrz Varuzhan Akobian wygrał na czwartej szachownicy.

Azerbejdżan (2662), najwyżej sklasyfikowany zespół grupy B, pokonał Uzbekistan (2524) 2,5-1,5.

W drugiej rundzie Indii zwycięstwo SL Narayanana nad Mateuszem Bartelem zostało zniweczone przez przegraną Sethuramana z Igorem Janikiem. Gujrathi i Sarin zremisowali odpowiednio z Radosławem Wojtaszkiem i Kacprem Piorunem.

W pozostałych meczach drugiej rundy Azerbejdżan pokonał Stany Zjednoczone 3:1, a Uzbekistan Izrael 2,5:1,5. Zgodnie z regulaminem turnieju w fazie każdy z każdym obowiązuje szybka kontrola czasu. Cztery najlepsze drużyny z dwóch grup awansują do fazy pucharowej.

READ  Podsumowanie wiadomości sportowych: Piłkarz Marciniak sędzią finału mistrzostw świata; Cricket England zwraca uwagę na historyczny czysty przebieg w Pakistanie: Stokes i nie tylko

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *