Connect with us

Sport

Świątek pomija finały Billie Jean King Cup, narzekając na harmonogram

Published

on

3 października (Reuters) – Iga Świątek nie zagra dla Polski w przyszłomiesięcznym finale Billie Jean King Cup w Glasgow, powiedział w poniedziałek numer jeden na świecie, z powodu problemów z władzami sportowymi i zarządzaniem kalendarzem turniejów.

Świątek pomógł Polsce awansować do finału w kwietniu, ale turniej trwa od 8 do 13 listopada, zaledwie dzień po finałach WTA, które w tym roku kończą się w Fort Worth w Teksasie.

Dużo o tym myślałem i rozmawiałem o tym jeszcze raz z moim zespołem, ale nie będę mógł grać w Pucharze Billie Jean King w Glasgow. I to mnie smuci – powiedział Polak na Instagramie.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać BEZPŁATNY nieograniczony dostęp do Reuters.com

„Bardzo mi przykro, ponieważ gram dla Polski, kiedy tylko jest to możliwe i zawsze daję z siebie wszystko. Granie w Polsce w tym roku było dla mnie zaszczytem i miałem nadzieję, że zrobię to samo pod koniec sezonu.”

„Jestem rozczarowany, że federacje tenisowe nie uzgodniły czegoś tak fundamentalnego jak kalendarz turniejów, który daje nam tylko jeden dzień na podróżowanie po świecie i zmianę stref czasowych”.

Podczas gdy finały WTA są organizowane przez Women’s Tennis Association, Billie Jean King Cup – wcześniej znany jako Federation Cup – jest organizowany przez Międzynarodową Federację Tenisową (ITF).

„Ta sytuacja nie jest bezpieczna dla naszego zdrowia i może skutkować kontuzją. Porozmawiam z WTA i ITF, żeby coś zmienić – dodał Świątek.

„Ta sytuacja jest trudna nie tylko dla graczy takich jak ja, ale przede wszystkim dla kibiców tenisa, którzy wspierają nasz sport”.

W Billie Jean King Cup bierze udział 12 drużyn w czterech grupach po trzy zespoły każda, przy czym zwycięzcy grup awansują do półfinałów. Polska jest w grupie D wraz z Czechami i USA.

READ  Drużyna sportowa LGBTQ sprzeciwia się prawom

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać BEZPŁATNY nieograniczony dostęp do Reuters.com

Raportowanie Rohitha Naira w Bengaluru; Edytowane przez Christiana Radnedge .a

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.