Świątek, Badosa zadebiutuje na finałach WTA w przyszłym miesiącu | Wiadomości tenisowe

Polka Iga Świątek i Hiszpanka Paula Badosa zadebiutują w finałach WTA w przyszłym miesiącu po zarezerwowaniu miejsc na kończący sezon turniej w Guadalajarze w Meksyku, ogłoszony w poniedziałek kobiecy tour.
Świątek, ubiegłoroczny mistrz French Open, w 2021 roku zaliczył przynajmniej czwartą rundę każdego z czterech głównych turniejów, a w tym sezonie również zdobył dwa tytuły WTA.
20-latka będzie pierwszą Polką, która weźmie udział w finale WTA od czasów Agnieszki Radwańskiej w 2016 roku.
23-letnia Badosa miała przełomowy sezon w 2021 roku, zdobywając tytuły w Belgradzie i Indian Wells, a także awansowała do ćwierćfinału w Roland Garros za swój najlepszy występ wielkoszlemowy.
Badosa osiągnął 13. miejsce w karierze i będzie wspierany przez swojego rodaka i dwukrotnego głównego zwycięzcę Garbine Muguruza na turnieju w Guadalajara w dniach 10-17 listopada.
Finał, w którym zagrało ośmiu najlepszych na świecie pojedynczych graczy i osiem drużyn deblowych, został przeniesiony z Shenzhen w Chinach po odwołaniu zeszłorocznej imprezy z powodu pandemii COVID-19.
Aryna Sabalenka, Barbora Krejcikova, Karolina Pliskova i Maria Sakkari wcześniej zakwalifikowały się do singli, ale wycofanie się Australijczyka Asha Barty’ego, numer jeden na świecie, utorowało sobie miejsce.
Barty wygrał finał, kiedy ostatni raz odbył się w Shenzhen w listopadzie 2019 roku, ale zdecydował się nie podróżować do Meksyku z powodu problemów z kwarantanną po powrocie do swojego kraju i skupić się na przygotowaniach do Australian Open w styczniu.
Ostatnie miejsce dla Guadalajary to rzuty karne pomiędzy tunezyjskim Ons Jabeur i Anett Kontaveit z Estonii, która w niedzielę wygrała turniej WTA 500 w Moskwie.
Jabeur, numer jeden na świecie, prowadzi w wyścigu, ale kontuzja łokcia zmusiła ją do rezygnacji z pierwszego meczu w Pucharze Kremla i Courmayeur Ladies Open we Włoszech w przyszłym tygodniu.