Connect with us

Sport

Sukces Tenis-Świątek pomaga Polsce ożywić nadmorski turniej

Published

on

Sukces polskiej Igi Świątek pomógł w powrocie kobiecego turnieju WTA na wybrzeże kraju po ponad dekadzie nieobecności, a miejscowym kibicom możliwość obejrzenia jej meczu – poinformowali w poniedziałek organizatorzy. Nastoletnia Świątek pokonała Amerykankę Sofię Kenin 6: 4: 6: 1, triumfując na nowo zaplanowanym w październiku French Open i została pierwszym indywidualnym mistrzem Polski w Wielkim Szlemie.

19-latka była także najmłodszą kobietą, która zdobyła tytuł od czasu Moniki Seles w 1992 roku. Była pierwszą Polką, która dotarła do finału Rolanda Garrosa od 81 lat i pierwszą w maju od czasu Agnieszki Radwańskiej na Wimbledonie w 2012 roku. „Na pewno wynik Igi zainspirował nas i pomógł (nam) przy organizacji turniejów. Pomysły takie jak to już od dawna, ale dość trudno było poskładać wiele rzeczy w całość… – powiedział w rozmowie z Reuterem ojciec Igi Tomasz, dyrektor generalny organizatorów turnieju.

“Aby zorganizować taki turniej, sponsorzy muszą być zainteresowani … (sukces Igi) zdecydowanie pomogli …” Wydarzenie odbędzie się w dniach 17-25 lipca w Gdyni, w północnej Polsce, z łączną pulą nagród Zamiast tego 235 000 USD – dolary – powiedzieli organizatorzy.

Polska złagodziła w całym kraju nowe ograniczenia związane z koronawirusem i otworzyła stoki narciarskie, a także kina, hotele i teatry o przepustowości do 50%. Władze twierdzą jednak, że konieczne może być cofnięcie środków, jeśli sprawy znów się poprawią. “Bierzemy to pod uwagę (możliwe ograniczenia) i oczywiście może się zdarzyć np. Że kibice nie będą mogli zajmować miejsc na trybunach … turniej będzie transmitowany, więc mam nadzieję, że to zrównoważy (potencjał ). ” Brak kibiców – dodał Tomasz Świątek.

W sobotę Iga Świątek pokonała Belindę Bencic 6: 2 i 6: 2 w finale Adelaide International i zdobyła drugi tytuł w swojej karierze.

(Ta historia nie została zredagowana przez personel Devdiscourse i jest automatycznie generowana na podstawie syndykowanego kanału).

READ  Pudełko. Aleksander Povetkin z Rosji zarażony wirusem koronowym

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *