Close Menu
    Facebook X (Twitter) Instagram
    HUMANMAG
    • Dom
    • Nagłówki
    • Świat
    • Biznes
    • Nauka
    • Technika
    • Sport
    • Rozrywka
    HUMANMAG
    Home»Świat»Strzelcy zabijają co najmniej 58 podczas ataków na nigeryjskich sprzedawców
    Świat

    Strzelcy zabijają co najmniej 58 podczas ataków na nigeryjskich sprzedawców

    17 marca, 2021Brak komentarzy2 Mins Read
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Reddit WhatsApp Email
    Strzelcy zabijają co najmniej 58 podczas ataków na nigeryjskich sprzedawców
    Share
    Facebook Twitter Pinterest Reddit WhatsApp Email

    NIAMEY, Niger (AP) – Napastnicy na motocyklach zaatakowali grupę cywilów, którzy wrócili z dnia targowego w niestabilnym zakątku Nigru. Co najmniej 58 osób zginęło, a następnie doszczętnie spalili spichlerze – podał we wtorek rząd.

    Nie zgłoszono od razu odpowiedzialności za poniedziałkową masakrę, chociaż wiadomo, że ekstremiści z Państwa Islamskiego są aktywni w grupie Wielkiej Sahary w regionie Tillaberi, gdzie zaatakowano wioski.

    Ofiary wróciły do ​​domu z dużego targu bydła w Banibangou, niedaleko niespokojnej granicy Niger-Mali. Domniemani ekstremiści zniszczyli także pobliskie spichlerze, w których znajdowały się cenne sklepy spożywcze.

    Komunikat odczytał we wtorek wieczorem w nigeryjskiej telewizji państwowej rzecznik rządu Abdourahmane Zakaria, który ogłosił trzy dni żałoby narodowej po ofiarach.

    Poniedziałkowe ataki podkreślają ogromne wyzwania dla bezpieczeństwa, przed którymi stoi nowy prezydent Nigerii Mohamed Bazoum, który pod koniec lutego wygrał wybory na następcę ustępującego przywódcy Mahamadou Issoufou.

    Dżihadyści są aktywni nie tylko w regionie Tillaberi; zdaniem analityków kampanie antyterrorystyczne przeciwko tym ekstremistom doprowadziły również do powstania etnicznych milicji. W rezultacie wzrosły napięcia między gminami, szczególnie w pobliżu granicy między Mali i Nigrem.

    Poniedziałkowy atak był odzwierciedleniem styczniowej masakry, w wyniku której zginęło 100 osób w dwóch wioskach w regionie Tillaberi, co nie zostało uznane przez żadną ekstremistyczną grupę ani milicję.

    Ekstremiści przeprowadzili masowe ataki na nigeryjskie wojsko w regionie Tillaberi, zabijając ponad 70 osób w grudniu 2019 r. I ponad 89 w styczniu 2020 r. W 2017 roku w pobliżu tego obszaru zginęło czterech żołnierzy sił specjalnych USA wraz z pięcioma kolegami z Nigerii.

    ___

    Współpracująca pisarka prasowa Krista Larson z Dakaru w Senegalu, przyczyniła się do powstania tego raportu.

    Adam Mickiewicz

    Adam Mickiewicz jest autorem publikującym na portalu humanmag.pl, gdzie porusza tematy z zakresu newsów, polityki, biznesu, technologii, sportu, rozrywki i stylu życia. Koncentruje się na jasnym i przystępnym przekazie informacji, aktualnych wydarzeniach oraz treściach istotnych dla czytelników, dbając o rzetelność, przejrzystość i praktyczną wartość publikacji.

    READ  Litwa przedłuża ograniczenia w handlu z Kaliningradem pomimo rosyjskiego ostrzeżenia
    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn WhatsApp Reddit Email
    Previous ArticlePolska i Węgry wygrywają spór prawny o podatek obrotowy
    Next Article Google podbija Apple nowym 15-procentowym udziałem w sprzedaży aplikacji Play

    Related Posts

    Izrael atakuje dowódcę Hezbollahu w Bejrucie po śmiertelnym ataku na Wzgórzach Golan

    30 lipca, 2024

    Dwoje dzieci zginęło, 11 osób zostało rannych w „brutalnym” ataku nożem podczas imprezy tanecznej w Wielkiej Brytanii, 17-latek aresztowany

    30 lipca, 2024

    Atak nożem w Southport: dwoje dzieci zginęło, a dziewięć zostało rannych podczas warsztatów tanecznych

    30 lipca, 2024

    Nowy minister finansów Wielkiej Brytanii rezygnuje z projektów cięć kosztów i potwierdza porozumienie mające zakończyć strajk lekarzy

    29 lipca, 2024

    Tysiące na Ukrainie oddają cześć poległym żołnierzom i wzywają rząd do uwolnienia więźniów

    29 lipca, 2024

    USA w „trwających rozmowach” z Izraelem i Libanem po ataku rakietowym

    29 lipca, 2024
    Add A Comment
    Leave A Reply Cancel Reply

    Navigate
    • Dom
    • Nagłówki
    • Świat
    • Biznes
    • Nauka
    • Technika
    • Sport
    • Rozrywka
    Pages
    • o nas
    • Formularz kontaktowy
    • DMCA
    • Polityka Redakcyjna
    • Polityka prywatności
    • o nas
    • Formularz kontaktowy
    • DMCA
    • Polityka Redakcyjna
    • Polityka prywatności
    © 2026 HumanMag. All rights reserved.

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.