Connect with us

technologia

Google podbija Apple nowym 15-procentowym udziałem w sprzedaży aplikacji Play

Published

on

Powiększać /. Logo Google Play na rynku aplikacji i treści Google.

Dzisiaj Google ogłosił Poważna zmiana w strukturze podziału przychodów z aplikacji Google Play, która może znacząco zmienić losy niezależnych programistów lub małych firm, które opierają się na sklepie z aplikacjami platformy Android.

Od 1 lipca Google obniży o 15% pierwszy milion dolarów rocznych przychodów z Google Play, jakie uzyskuje programista. Wcześniej oznacza to spadek o 30 procent. Liczba 30 procent nadal dotyczy wszystkich przychodów przekraczających 1 milion USD rocznie.

Google twierdzi, że 99 procent programistów, którzy mają aplikacje i treści w Google Play, zmniejszy opłaty płacone Google nawet o 50 procent.

Pozornie wygląda to na bardzo podobny układ do tego, co ogłosił Apple Pod koniec zeszłego roku Kiedy okazało się, że programiści zarabiający mniej niż 1 milion dolarów wkrótce zapłacą platformie tylko 15 procent, zamiast historycznych 30 procent. Ale w rzeczywistości różni się w sposób, który może być ważny dla wielu programistów. to prawdopodobnie trochę bardziej hojne.

Dzieje się tak, ponieważ Apple stosuje niższą 15-procentową stawkę dla programisty, dopóki ten deweloper nie osiągnie przychodów przekraczających 1 milion USD w danym roku. W tym momencie wyższa liczba 30 procent zostanie zastosowana do wszystkich zarobków tego dewelopera. Google nadal pobiera 15 procent za pierwszy milion, nawet jeśli programista zarobi 5 milionów dolarów. W modelu Google programista, który zarabia 1,2 miliona dolarów na aplikacji, płaci 15 procent od 1 miliona dolarów, a następnie 30 procent od 200 000 dolarów. W Apple deweloper zarabia 800 000 dolarów na widelcach, co stanowi ponad 15 procent tej kwoty. Jeśli jednak zarobi 1,2 miliona dolarów, zapłaci 30 procent za każde 1,2 miliona dolarów, a nie tylko 200 000 dolarów.

READ  Zaoszczędź 150 USD na najnowszym 13-calowym MacBooku Pro firmy Apple

W tym celu autor posta na blogu programistów Google (wiceprezes ds. Zarządzania produktami Sameer Samat) twierdzi, że programiści, którzy zarabiają 2, 5, a nawet 10 milionów dolarów każdego roku, powiedzieli Google, że ta zmiana wpłynie na ich biznes bardziej zrównoważony pomimo zarobienia znacznie ponad 1 miliona dolarów. W końcu dodatkowe 15 procent z 1 miliona dolarów to 150 000 dolarów, co jest niemałą kwotą dla największych i odnoszących największe sukcesy firm.

Jednak jest mało prawdopodobne, aby ta zmiana była spowodowana wyłącznie altruizmem. Po pierwsze, Google to prawie dokładnie to samo, co oferta Apple dla programistów, ponieważ App Store i Google Play konkurują ze sobą bezpośrednio. Zarówno Apple, jak i Google stanęły przed procesami antymonopolowymi i dochodzeniami w sprawie ich problemów na odpowiednich rynkach aplikacji. Podobnie jak w przypadku Apple w App Store, Google wymaga od twórców aplikacji korzystania z własnego systemu płatności za aplikacje w Play, co utrudnia ominięcie tych opłat.

Chociaż same opłaty nie są zwykle głównym tematem dochodzeń i procesów sądowych, ta zmiana poprawia wygląd i zachowanie dwóch gigantów technologicznych, gdy są oni oblężeni, a wszystko to bez kosztując ich ogromnych pieniędzy. Zdecydowana większość przychodów, jakie Apple i Google generują ze swoich sklepów z aplikacjami, pochodzi z aplikacji o rocznej sprzedaży znacznie przekraczającej 1 milion dolarów.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *