Connect with us

Zabawa

Strumień czy pomiń?

Published

on

Pierwszy sezon polskiego serialu neo-morderstwo postać ((postać) jest teraz w serwisie Netflix, debiutując w USA, grając oba sezony (do tej pory) w międzynarodowej sieci Sony AXN. Jest to historia nowego komendanta policji z małego miasteczka, który przybywa w samą porę po morderstwo, które może mieć związek z nierozwiązaną sprawą sprzed dwóch lat. Więc tak, kolejna mroczna, szalona śmiercią saga osadzona w mglistym, nieszczęśliwym miejscu – będzie świeża, czy jeszcze jedna Prawdziwy detektyw Byłoby?

POSTAĆ: STREAM TO CZY POMIŃ?

Strzał otwierający: Powoli wznoszące się pionowe ujęcie pięknego, nasłonecznionego lasu.

Niezbędniki: W pobliżu cichej górskiej wioski Sowie Doly, wzdłuż spokojnego jeziora spaceruje młoda dziewczyna. Kłóci się z matką przez telefon, rozłącza się, odwraca się i zostaje dwa razy postrzelona w serce. KILKA LAT PÓŹNIEJ: Stara Zofia (Małgorzata Hajewska) rozmawia uszami z młodym policjantem i zmusza go do robienia notatek na temat jej różnych przesądów i teorii spiskowych. Szybko dowiadujemy się, że jest matką zmarłej dziewczynki. Nowy szef policji Trela ​​(Andrzej Konopka) wpada do drzwi. Jest zaznaczone, ponieważ w biurze panuje bałagan. Pani Głowycka wręcza mu butelkę „wody święconej”, dzięki uprzejmości miejscowego proboszcza zakonnego na olej wężowy, Jonasza (Andrzej Mastalerz). Trela, spieczona po przesuwaniu mebli, wskakuje do wody ze świętą radością, a potem dowiaduje się, że bardziej prawowity przywódca religijny, ojciec Wincent, nie żyje.

Trela ​​i sumienna policjantka Ada (Helena Sujecka), którzy dzielą salon w pozornie pensjonacie, oglądają smutną scenę w dużym kościele. Nagle Trela ​​wskakuje do radiowozu, a Ada podąża za nim. Rzucają się do maleńkiego kościoła Jonasza, zakuwają go w kajdanki i konfiskują wodę święconą. Wrzucają go do celi, a Trela ​​wraca do domu, by stracić przytomność. Ponieważ dwa plus dwa to tak naprawdę cztery, Jonasz odurzył wodę metamfetaminą, tym lepiej, aby jego stado było zależne od prawdy.

READ  Transmisja na żywo, harmonogram, skład - termin

W międzyczasie kilka wątków: Pierwszego dnia w szkole córka Treli, Nina (Magdalena Żak), zaprzyjaźnia się z Agatą Paszką (Helena Englert), córką burmistrza ;; Daje Ninie żółty lakier do paznokci. Czy to Agata jest winowajcą, który zamieścił paskudny wyrok na elewacji szkoły? NIE córka burmistrza, sap! Plotki krążące w sklepie policyjnym mówią, że Trela ​​zabraknie władzy w Krakowie, bo jest pijany. Zofia ma lodówkę, która jest po prostu pełna metalicznej wody święconej Jonasza. Trela ​​przypadkowo widzi, jak partner Ady zdradza swoją najlepszą przyjaciółkę. Kobieta znika, a jej pijany mąż i córeczka są zdenerwowani. Trela ​​rozkazuje ekipie poszukiwawczej przeczesać las latarkami. Co oni pokażą?

Nasza opinia: Jak dotąd tak samo wiele innych rzeczy: ponury ton, zrzędliwi gliniarze, małe miasteczka z sekretami, zwłoki i pozornie burmistrzowska korupcja i seryjne złe rzeczy, które się zdarzają. Pilot kończy się montażem rzeczy w skali od łagodnych przez ckliwe po mordercze, podczas gdy „Bad Moon Rising” CCR gra w całej swojej groźnej, ironicznej chwale. Oczywiście Trela ​​kurwa przerwał mu swoją pracę.

Wygląda na to, że jak wszyscy nowi szefowie policji w wielu prestiżowych serialach telewizyjnych. postać oferuje uniwersalnie mocne występy, kierunek jest średnio dynamiczny, a fotografia może być bardzo dobra. Ale bohaterowie graniczą z Boilerplate, a historia jest stereotypowo zrzędliwa. Żaden wiejski zamek we współczesnych pokazach gliniarzy – czy to w bloku wschodnim, czy w zachodnim Teksasie – nie jest Mayberries z kulejącymi posłami i roześmianymi śladami. Wadliwy, ale szlachetny agent dobrej woli nieuchronnie sączy ziarnistą moksę z każdej niezwykle rozszerzonej pory, gdy ujawnia ukryte sekrety i eksterminuje wilki, które gonią owce. Wszystko to jest prezentowane z imponującą wiedzą, która sprawia, że ​​jest bardzo widoczna, a ironia polega na tym, że tego rodzaju makabryczne rzeczy stały się dla wielu wygodnym jedzeniem.

READ  Anna Lewandowska w sieciowej bluzie. „Jest ich wielu”. Wiemy, gdzie go kupić i za jaką cenę

Płeć i skóra: Wspomniane powyżej średnie graficzne bluzki i tyłki.

Strzał pożegnalny: Latarki na imprezę poszukiwawczą błyszczą na dłoni ozdobionej żółtym lakierem do paznokci i wystającej ze stosu wilgotnej ziemi.

Śpiąca Gwiazda: Czuję, że Sujecka gra solą ziemi, pragmatyczną postacią, która powstrzymuje wszystkich szalonych wokół niej przed skakaniem za bardzo z torów.

Most liniowy Pilot-y: Trela ​​sprząta swoje nowe biuro: „Co to jest?”

Flunky Cop: „Prewencja, piwo. Detektywi, wódka. “

Nasze wezwanie: STREAM IT. Znasz ćwiczenie; Nadal możesz się tym cieszyć.

John Serba jest niezależnym pisarzem i krytykiem filmowym mieszkającym w Grand Rapids w stanie Michigan. Przeczytaj więcej o jego pracy w johnserbaatlarge.com lub śledź go na Twitterze:

Elektryczność postać w serwisie Netflix

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *