Connect with us

Zabawa

Strajki aktorów i scenarzystów wkraczają w drugi tydzień bez żadnych oznak porozumienia, by przywrócić Hollywood do życia

Published

on

Strajki aktorów i scenarzystów wkraczają w drugi tydzień bez żadnych oznak porozumienia, by przywrócić Hollywood do życia

LOS ANGELES (AP) – Połączenie Strajk hollywoodzkich aktorów i scenarzystów wkracza w drugi tydzień i nic nie wskazuje na szybkie zakończenie.

Przez tydzień aktorzy, w tym znane nazwiska, takie jak Tina Fey, Kevin Bacon i jego żona Kyra Sedgwick, Rosario Dawson, David Duchovny i inne gwiazdy, dołączyli do artystów i pisarzy z klasy robotniczej na pikietach przed studiami i biurami korporacyjnymi gigantów streamingu Amazon, MAX i Netflix.

Regularne występy aktorów na liniach pikiet zapewniły dodatkową siłę gwiazd i głosy w kwestiach kluczowych dla obu grup – lepsze płace i utrzymanie ustalonych praktyk, takich jak ubezpieczenie społeczne płatności końcowejak również ochronę przed użyciem sztuczna inteligencja. Około 65 000 aktorów – z których zdecydowana większość nie zarabia wystarczająco dużo, by kwalifikować się do świadczeń zdrowotnych z ich zawodu – oraz 11 500 scenarzystów strajkuje.

Podczas gdy wiele pikiet ma siedzibę w Los Angeles i Nowym Jorku, produkcja filmowa i telewizyjna odbywa się w całym kraju. Wśród nich były Boston, Filadelfia i Chicago Duże miasta ze strajkami Wtorek i środa. Później w piątek aktorzy zorganizują imprezę solidarnościową ze swoimi braćmi z Gildii Aktorów Ekranowych i Amerykańskiej Federacji Artystów Telewizyjnych i Radiowych w Londynie.

Nic nie wskazuje, kiedy wznowione zostaną negocjacje ze studiami i firmami streamingowymi reprezentowanymi przez Sojusz Producentów Filmowych i Telewizyjnych. Grupa powiedziała, że ​​zaoferowała znaczne podwyżki płac zarówno scenarzystom, jak i aktorom, i próbowała spełnić inne żądania.

Wiele pikiet powtórzyło komentarze swoich dyrektorów generalnych, w tym dyrektora generalnego Disneya Boba Igera, który w zeszłym tygodniu nazwał żądania związków zawodowych „nierealistycznymi”.

podczas jednego zwycięska impreza Współzałożyciel Netflix, Ted Sarandos, powiedział w środę, że dorastał w związkowym gospodarstwie domowym i wiedział, że strajk był bolesny dla pracowników i ich rodzin. „Jesteśmy zdeterminowani, aby osiągnąć porozumienie tak szybko, jak to możliwe. Taki, który jest sprawiedliwy i który pozwala związkom zawodowym, przemysłowi i wszystkim zainteresowanym stronom iść naprzód” – powiedział.

READ  Podsumowanie odcinka 4 detektywa Forsta: Zabójcze połączenie

Aktor i autor Seth Green powiedział, że streaming, który stał się dominującym medium rozrywkowym podczas pandemii, wywrócił do góry nogami źródła utrzymania strajkujących.

„Wszystko jest zepsute. „To znaczy, głupio to brzmi, ale to takie proste” – powiedział Green w czwartek przed Paramount Studios w Hollywood. Tradycyjne kontrakty rozrywkowe służyły jako rekompensata dla aktorów i pisarzy przez cały długi okres udanych programów i filmów. Ale nie więcej, powiedział.

„Gdyby firma, która jest właścicielem tej rzeczy, zarobiła miliard dolarów, zarobiłaby trochę pieniędzy. Wszystko to zniknęło” – powiedział Green.

___

Powiązana pisarka prasowa Krysta Fauria przyczyniła się do powstania tego raportu.

___

Więcej informacji na temat strajku scenarzystów i aktorów można znaleźć na stronie: https://apnews.com/hub/hollywood-strikes/

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *