Connect with us

Świat

Storm Julia zabija 25 osób w Ameryce Środkowej, kierując się do Meksyku

Published

on

Storm Julia zabija 25 osób w Ameryce Środkowej, kierując się do Meksyku

SAN SALVADOR (Reuters) – Liczba ofiar śmiertelnych burzy Julia wzrosła do co najmniej 25 w poniedziałek, poinformowali urzędnicy, z największą liczbą ofiar w Salwadorze i Gwatemali, ponieważ słabnąca burza przyniosła ulewne deszcze w części Ameryki Środkowej i południowego Meksyku.

Władze Salwadoru poinformowały o śmierci 10 osób, w tym pięciu żołnierzy, i poinformowały, że ewakuowano ponad 1000 osób.

Według oficjalnych danych, w Gwatemali od niedzieli do poniedziałku zginęło osiem osób, siedem zostało rannych, a setki innych dotknęła burza.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać BEZPŁATNY nieograniczony dostęp do Reuters.com

Władze Salwadoru i Gwatemali również odwołały zajęcia w poniedziałek.

Pięć ofiar zostało potwierdzonych w Hondurasie, w tym kobieta, która zmarła w niedzielę po tym, jak została porwana przez powódź, oraz czteroletni chłopiec w łodzi, która w sobotę wieczorem wywróciła się w pobliżu granicy z Nikaragui.

Służby ratunkowe Panamy w poniedziałek potwierdziły dwie ofiary śmiertelne w wyniku ulewnych deszczy, a około 300 osób zostało ewakuowanych ze społeczności w pobliżu granicy państwa z Kostaryką.

Julia wylądowała na karaibskim wybrzeżu Nikaragui w niedzielę, zanim przepłynęła na Ocean Spokojny.

Do poniedziałkowego popołudnia Julia rozproszyła się, a pozostałości burzy przesuwały się na północny zachód z prędkością 15 mil na godzinę (24 km/h) nad Gwatemalą w pobliżu granicy z Meksykiem, według amerykańskiego National Hurricane Center (NHC).

NHC z siedzibą w Miami oszacował, że maksymalny trwały wiatr Julii wynosi około 45 km/h.

NHC ostrzegł przed zagrażającymi życiu warunkami surfowania i ripowania wzdłuż wybrzeży Salwadoru i Gwatemali, podczas gdy ulewne deszcze mogą nadal powodować gwałtowne powodzie.

Przewiduje kolejne 1 do 4 cali deszczu w Salwadorze i południowej Gwatemali oraz 3 do 6 cali na przesmyku Tehuantepec w Meksyku.

Oczekuje się, że system burzowy osłabnie w poniedziałek, powiedział NHC.

Władze Hondurasu dodały, że 9200 osób schroniło się w schroniskach interwencyjnych.

READ  Informacje o wyborach w Australii na żywo: Wyborcy decydują o losie Scotta Morrisona

W Nikaragui Julia pozostawiła milion ludzi bez prądu, a ulewne deszcze i powodzie zmusiły do ​​ewakuacji ponad 13 000 rodzin.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać BEZPŁATNY nieograniczony dostęp do Reuters.com

Reportaż Nelsona Renterii w San Salvador; Dodatkowe sprawozdania Gustavo Palencia w Tegucigalpa, Eli Moreno w Panama City; Enrique Garcia w Gwatemali i Brendan O’Boyle w Meksyku; Pod redakcją Richarda Changa i Kim Coghill

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *