Connect with us

Świat

Statek „zepsuty” w sprawie śmierci Muellera podczas śledztwa w Rosji: „To nie był Bob Mueller, którego znałem”

Published

on

Rep. Adam Schiff, D-Calif., powiedział w swojej nowej książce, że „łamiące serce” było być świadkiem Robert Müller Stan umysłu podczas jego zeznań w 2019 r. w sprawie rosyjskiego śledztwa.

77-letni Mueller został mianowany specjalnym radcą w maju 2017 r., aby pomóc wykrycie Zarzuty rosyjskiego ingerowania w wybory prezydenckie w USA w 2016 r. W lipcu 2019 r. Mueller zeznał na podstawie swoich ustaleń, z których wynikało, że rosyjski rząd ingerował w wybory, ale nie było dowodów na rosyjską zmowę z ówczesnym kandydatem Trumpem.

AUTOR „STABILNY GENIUSZ” MÓWI, ŻE PRZYJACIELE MUELLERA MYŚLĄ, ŻE ROSJA ZMIENIŁA GO: „COŚ SIĘ STAŁO”

Reprezentant Adam Schiff pisze w swojej nowej książce, że specjalny doradca Robert Mueller „nie był Bobem Muellerem, którego znałem” w czasie jego zeznań przed Kongresem.
(Zdjęcie AP)

Schiff, przewodniczący Komisji ds. Wywiadu Izby Reprezentantów, powiedział w swojej nowej książce „Midnight in Washington: How We Near Lost Our Democracy and Could It Be”, że żałuje, że przeforsowałby zeznania Muellera po obejrzeniu go na własne oczy.

„To było bolesne widzieć Muellera, osobę, którą tak podziwiałem, usiłującą odpowiedzieć na niektóre z najbardziej podstawowych pytań” – napisał Schiff. „Nawet w zły dzień Mueller był w stanie wykonać lepiej niż dziewięćdziesiąt dziewięć procent świadków, których zeznawałem w ciągu dziesięcioleci mojej służby publicznej.

– Ale to nie był Bob Mueller, którego znałem – kontynuował. „Dwa lata przyniosły niezwykłą zmianę i nagle zrozumiałem nie tylko jego niechęć do składania zeznań, ale także instynkt opiekuńczy zaangażowanych pracowników. Gdybym wiedziała, jak bardzo się zmienił, nie postępowałbym z taką mocą za jego świadectwem – w rzeczywistości wcale bym za nim nie podążał.”

Ostrość umysłu Muellera została zakwestionowana po jego zeznaniach, z którymi nie nadążał za niektórymi pytaniami i nie pamiętał najważniejszych faktów swojego śledztwa.

„Słyszeliśmy od ludzi bardzo bliskich Bobowi Muellerowi, którzy po dwóch latach tego śledztwa odkryli, że jest inną osobą, zmienioną osobą” – powiedziała reporterka Washington Post, Carol Leonnig. powiedział CNN w styczniu 2020 r.

W swojej książce „Bardzo stabilny geniusz” Leonnig i współautor Phil Rucker napisali że urzędnicy byli zaniepokojeni stanem zdrowia Muellera i że kiedy spotkał Muellera przed opublikowaniem jego raportu, Mueller czytał z jego notatek i „drżały mu ręce, gdy trzymał gazetę. zgłoszone.

Wystąpienie specjalnego doradcy Roberta Muellera na przesłuchaniach w Kongresie rodzi pytania, czy nadaje się on do tej pracy.

Wystąpienie specjalnego doradcy Roberta Muellera na przesłuchaniach w Kongresie rodzi pytania, czy nadaje się on do tej pracy.
(Zdjęcie AP)

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

Schiff został niedawno zapytany, czy uważa, że ​​Mueller miał pogorszenie funkcji poznawczych i czy powinno to wykluczyć go z prowadzenia śledztwa.

„Nie mogę na to odpowiedzieć” powiedział NPR w wywiadzie z 10 października. „Od razu zrozumiałem, dlaczego jego personel był tak opiekuńczy i dlaczego tak niechętnie składali zeznania. I natychmiast powiedziałem naszym członkom: „Musimy ograniczyć liczbę pytań. Nie możemy prosić, aby odpowiedzi narracyjne były dokładnie tym, o co prosimy. Musimy mieć gotowe odnośniki do stron raportu.’ I to było bolesne, szczerze, to było bolesne. A gdybym wiedział, nie naciskałbym na jego zeznania ”.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.