Connect with us

Świat

STANY ZJEDNOCZONE AMERYKI. Donald Trump musi przekazać swoje dokumenty finansowe prokuratorowi

Published

on

Wydruk z biura prokuratora w Nowym Jorku

Organizacja Trumpa musi przekazać dokumenty dotyczące nieruchomości, w sprawie których prokurator generalny z Nowego Jorku zarzucił prezydentowi i jego pracownikom zawyżenie wartości aktywów, aby otrzymać miliony ulg podatkowych.

Sędzia Sądu Najwyższego stanu Nowy Jork Arthur Engoron orzekł, że prokurator generalna Letitia James powinna otrzymać dokumenty i umowę między Ralphem Mastromanaco, inżynierem, który pracował dla firmy przy budowie Seven Springs Estate, a Trumpem Organizacja została zamknięta.

„Sprawiedliwość i praworządność znów zwyciężyły” – powiedziała prokurator generalna w swoim oświadczeniu. dokądkolwiek prowadzą ”.

Dalsza część artykułu znajduje się pod materiałem wideo:

Skoncentruj się na willi Trumpa

Posiadłość o powierzchni 212 akrów w Westchester jest jedną z czterech nieruchomości poddawanych obecnie analizie w celu ustalenia, czy syn prezydenta, Eric Trump, i jego pracownicy przeceniają swoje aktywa. Śledztwo prowadzi Cyrus Vance, prokurator okręgowy na Manhattanie.

Sędzia Sądu Najwyższego stanu Nowy Jork Arthur Engoron orzekł, że firma nie może już chronić dokumentów przed prokuratorem generalnym i musi zostać złożona do 18 grudnia.

READ  Siły bezpieczeństwa Birmy zabijają co najmniej 34 protestujących

W sierpniu Prokurator Generalny wystąpił o ewidencję majątku. Poprosił również o zeznania kilku świadków, którzy mogliby być przeciwko firmie. Dochodzenie ma na celu zweryfikowanie, czy firma dokładnie wyceniła majątek Seven Springs, co spowodowało potrącenie ponad 21 milionów dolarów za darowiznę na konserwację w roku budżetowym 2015

Dochodzenie rozpoczęło się, według byłego prokuratora prezydenta Michaela Cohena, który przyznał się do okłamywania Kongresu i szkodzenia finansom kampanii.

Cohen doniósł komitetowi kongresowemu, że prezydent „zawyżał całą swoją fortunę, gdy spełnił swój cel”. Co? Były adwokat poinformował, że znalazł się między innymi na liście najbogatszych ludzi świata opublikowanej przez magazyn Forbes.

Cieszymy się, że jesteś z nami. Zapisz się do newslettera Onetu, aby otrzymywać od nas najcenniejsze treści

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *