Spadek nie zaszkodzi zaufaniu Walii w Pucharze Świata – Robert Page

Robert Page

Robert Page podkreślił, że spadek Walii z najwyższej klasy Ligi Narodów nie wykolei jego drużyny związanej z Pucharem Świata.

Pożegnanie Walii zakończyło się porażką 1:0 z Polską na stadionie Cardiff City i spadkiem z Ligi A.

Karol Świderski znalazł zwycięzcę drugiej połowy, podobnie jak podczas spotkania obu drużyn we Wrocławiu w czerwcu.

Walia v Polska Liga Narodów UEFA Grupa A Cardiff City Stadium
Polak Karol Świderski (z prawej) strzelił zwycięskiego gola swojej drużyny (Nick Potts/PA)

„Wszyscy nienawidzimy przegrywania meczów piłkarskich, nie podoba nam się fakt, że zostaliśmy zdegradowani” – powiedział menadżer z Walii Page.

„Ale spójrzmy na przeciwników, z którymi graliśmy – Holandię, Belgię i Polskę. I mieliśmy dużo kontuzji. Ale to nie zepchnie nas z kursu, nie wpłynie na naszą pewność siebie.

„Zostaliśmy awansowani, chcieliśmy wykorzystać grę w tej lidze jako narzędzie do doskonalenia naszych młodszych graczy i wystawiania ich na lepszych graczy i drużyn, co zrobiliśmy.

„Z naszego punktu widzenia, z rozwoju ostatnich kilku lat, byliśmy w grach tak jak dzisiaj.

Brennan Johnson ponownie pod wrażeniem Walii (Nick Potts/PA)

„Stworzyliśmy wystarczająco dużo szans na zwycięstwo w naszym drugim rzędzie XI i nie jest to brak szacunku dla graczy, którzy tam byli, ale jeśli jesteś Aaronem Ramseyem, Harrym Wilsonem, Benem Daviesem, Joe Allenem, Ethanem Ampadu i Chrisem Miss Mepham, to jest to duża część zespołu.

„Jesteśmy rozczarowani, że przegraliśmy mecz i zostaliśmy zdegradowani, ale to nie koniec świata i jesteśmy teraz w pełni skoncentrowani na Pucharze Świata”.

Kapitan Walii, Gareth Bale, grał pełne 90 minut, a teraz wraca do Los Angeles przed występem na Mistrzostwach Świata w Walii.

Dodano stronę: „Chcą, aby Gareth był dla nich dostępny i chcemy, aby był na fizycznej pozycji w pierwszym meczu (Mistrzostwa Świata) przeciwko USA. Skontaktujemy się z nimi i upewnimy się, że jest we właściwym miejscu.

Strona ma nadzieję, że Gareth Bale będzie w dobrej formie przed Mistrzostwami Świata (Mike Egerton/PA)

„Są dobrym zespołem w LA, więc będą dokładnie wiedzieć, jak zabrać go z miejsca, w którym jest teraz, do pełnej sprawności, co zajmuje 90 minut tydzień w tydzień.

„Mam nadzieję, że ponownie awansujemy, a jeśli tak, będziemy w lepszym miejscu po tych doświadczeniach.

„Jest zbyt wiele pozytywów, aby mogły być negatywne. Postawa graczy była ogromna. Jesteśmy rozczarowani porażką, ale wiele z tego wyciągniemy.