Connect with us

Nauka

Spadek liczby zgonów spowodowanych grypą może wskazywać, że najbardziej zagrożone osoby zmarły z powodu COVID-19

Published

on

Zgony na grypę spadły o dwie trzecie w porównaniu ze średnią z pięciu lat, co może wskazywać, że najbardziej narażeni Amerykanie zmarli w pierwszej fali COVID-19.

Nowe federalne szacunki pokazują brak zgonów na grypę w tygodniu kończącym się 17 października. Średnia federalna z pięciu lat w tym samym tygodniu to 17 zgonów. W stanie i mieście nie odnotowano zgonów na grypę, co jest również średnią pięcioletnią dla każdego z nich.

Miasto przyjmuje postawę wyczekiwania, a sezon grypowy trwa zaledwie kilka tygodni.

„Nadal jesteśmy bardzo wcześnie w tym sezonie grypowym i jest za wcześnie, aby przewidywać dotkliwość” – powiedział The Post rzecznik Departamentu Zdrowia, Michael Lanza.

Podobny wzorzec pojawia się w Wielkiej Brytanii, gdzie grypa i zapalenie płuc pochłonęły w zeszłym miesiącu 1132 ludzi – o 28% mniej niż pięcioletnia średnia miesięczna wynosząca około 1500 osób.

Krajowy Urząd Statystyk Krajowych uważa, że ​​spadek wynika z faktu, że Brytyjczycy w trudnej sytuacji medycznej, którzy zmarliby tej jesieni na grypę i zapalenie płuc, zamiast tego zmarli tej wiosny na koronawirusa.

Jednak prywatny brytyjski statystyk Kevin McConway powiedział The Post, że wątpi, „czy to cała historia”.

McConway zwraca uwagę, że grypa i zapalenie płuc to infekcje przenoszone drogą powietrzną, takie jak koronawirus, a wytyczne dotyczące bezpieczeństwa wprowadzone w przypadku pandemii – maski, dystans społeczny i mycie rąk – również by je powstrzymały.

Personel medyczny przenosi ciała z Wyckoff Heights Medical Center na Brooklynie.
Personel medyczny przenosi ciała z Wyckoff Heights Medical Center na Brooklynie.AFP przez Getty Images

Rzecznik stanu zdrowia Jeffrey Hammond powiedział: „Noszenie masek, dystans społeczny, mycie rąk i wszelkie inne środki zastosowane w celu spowolnienia koronawirusa powinny również spowolnić grypę i inne wirusy”.

Amerykańscy urzędnicy ds. Zdrowia od miesięcy wzywają Amerykanów, że zły sezon grypowy będący uzupełnieniem epidemii COVID może przytłoczyć szpitale i zwiększyć ryzyko zarażenia się obydwoma infekcjami w tym samym czasie.

READ  Tysiące jasnych satelitów może wpłynąć na przyszłe odkrycia kosmosu

Spadła również liczba zgonów na zapalenie płuc w Stanach Zjednoczonych oraz w całym mieście i stanie. W tygodniu kończącym się 17 października liczba zgonów w całym kraju wyniosła 1251 – spadek o 60% w porównaniu ze średnią pięcioletnią wynoszącą 3106 w tym samym tygodniu.

W stanie odnotowano 93 zgony z powodu zapalenia płuc, co stanowi 36% spadek w porównaniu ze średnią pięcioletnią wynoszącą 146 w tym samym tygodniu. Suma dla miasta wyniosła 51, co oznacza spadek średniej z pięciu lat wynoszącej 86, co oznacza spadek o 41%.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *