Southampton Inquiry Mike Dean i Lee Mason nie przewodniczą meczom

Wtorkowa porażka na Old Trafford była drugą porażką Southampton 9-0 od tylu sezonów

Southampton poprosił sędziego Mike’a Deana, aby nie przewodniczył nadchodzącym meczom i odwoła się od czerwonej kartki pokazanej przez obrońcy Jana Bednareka w przegranym 9: 0 meczu z Manchesterem United.

Arsenal, kolega z Premier League, odwoła się od obrońcy Davida Luiza we wtorkowym zwycięstwie 2: 1 z Wilkami.

Święci nie chcą również, aby Lee Mason, który był czwartym sędzią na Old Trafford, kierował ich meczami.

Mason był sędzią w ostatniej kontrowersyjnej porażce Saints 1: 0 z Aston Villą.

Bednarek został drugim zawodnikiem, który został wyrzucony z boiska dla Ralpha Hasenhuttla, pokonując Anthony’ego Martiala i otrzymując rzut karny w 86. minucie.

Sędzia Dean początkowo przyznał tylko jeden rzut karny Manchesterowi United, ale odrzucił Bednareka po tym, jak sędzia asystent wideo Graham Scott polecił mu obejrzeć powtórkę incydentu na monitorze boiska.

Jan Bednarek fauluje Anthony'ego Martiala
Southampton pozostało 6: 0, dopóki późna czerwona kartka Jana Bednarka nie zmniejszyła ich do dziewięciu mężczyzn

24-letni reprezentant Polski Bednarek stwierdził, że „Martial powiedział, że to nie był faul”, opuszczając boisko, zanim gospodarze strzelili rekordowe zwycięstwo w Premier League.

Stuart Armstrong spotkał się w sobotę z obrońcą Villi Matty Cashem przeciwko Aston Villi. Jednak VAR Dean nie polecił sędziemu na boisku Masonowi nałożenia kary, orzekając, że piłka została najpierw odbita od nogi obrońcy.

Menedżer Arsenalu Mikel Arteta krytykowany Decyzja sędziego Craiga Pawsona o zwolnieniu reprezentanta Brazylii Luiza pod koniec pierwszej połowy ich porażka z wilkami.

Kanonierzy prowadzili 1: 0, gdy Luiz trafił na prostego czerwonego po faulu na Willian Jose i straceniu rzutu karnego.

„Widziałem to 10 razy z różnych punktów widzenia i nie mogę powiedzieć, gdzie jest kontakt” – powiedział Arteta.