Connect with us

Zabawa

Sony wraca do streamingu wideo, ale tylko w Polsce

Published

on

Po kilku zatrzymaniach i uruchomieniu wygląda na to, że Sony ponownie przesyła strumieniowo filmy.

Według Kronika gier wideoPowiedział Nick Maguire, wiceprezes ds. Usług globalnych w Sony Interactive Entertainment pajęcza sieć że jego firma oferuje pakiet strumieniowego przesyłania wideo w ramach usługi subskrypcji PlayStation Plus. Usługa oferuje abonentom niewielki wybór filmów i programów telewizyjnych na wszystkich urządzeniach PlayStation 4 i 5.

Jednak PlayStation Plus Video Pass będzie dostępny w Polsce dopiero co najmniej przez przyszły rok.

„Chcemy zobaczyć, jak gracze skorzystają z takiej usługi. Jakie tytuły widzą, co ich interesuje, jak często ich używają ”- powiedział Maguire w publikacji. „W tym momencie nie mogę jednak powiedzieć, czy zostanie on utworzony i jaki będzie proces testowania na innych rynkach oraz jaka będzie przyszłość PlayStation Plus Video Pass po okresie testowym. Obecnie skupiamy się tylko na polskim rynku, polskich graczach i ich odpowiedzi na wartość dodaną programu PS Plus. “

POWIĄZANE: Przegląd tygodnia Wolka: Sony podpisuje umowę z Netflix. Większość amerykańskich telewizorów to obecnie telewizory smart

Sony powiedział, że dodanie Video Pass nie wpłynie na cenę PlayStation Plus.

Podczas gdy Sony testuje wodę do strumieniowego przesyłania wideo w Polsce, firma skupiła się na kluczowych umowach licencyjnych w USA. W środę Sony Pictures Entertainment i Disney podpisały umowę dystrybucyjną dla Disney + i Hulu, a także dla liniowych sieci Disneya, takich jak ABC, Disney Channels i Freeform, FX i National Geographic. Umowa obejmuje premiery kinowe od 2022 do 2026 roku i zaczyna się dla każdego filmu zgodnie z jego płatnym oknem telewizyjnym.

Umowa Sony z Disneyem jest następstwem umowy z Netflixem na płatną telewizję.

W miarę jak Sony podpisuje kluczowe umowy licencyjne z gigantami streamingu, PlayStation oddala się od dystrybucji, zamykając swój transakcyjny sklep VOD. Od 31 sierpnia 2021 r. W PlayStation Store nie będzie już można kupować ani wypożyczać filmów i telewizorów. Kiedy ta zmiana wejdzie w życie, użytkownicy nadal będą mogli uzyskać dostęp do treści filmowych i telewizyjnych zakupionych w PlayStation Store, aby w razie potrzeby oglądać je na swoich PS4, PS5 i urządzeniach mobilnych.

READ  „Rolnik szuka żony”. Ale Paweł i Marta nadal są razem? Zdradził ją ... OBRAZ W TWOICH OKULARACH

Zmiana nastąpiła po tym, jak firma zamknęła PlayStation Vue, jej wirtualny MVPD, w zeszłym roku.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *