Connect with us

Zabawa

Slamdance Film Festival powraca do Park City z Sundance po wirtualnym roku z powodu COVID-19

Published

on

Podobnie jak jego większy kuzyn Sundance, Festiwal Filmowy Slam Dance powróci do Park City w 2022 r., po rocznej aktywności online z powodu COVID-19.

Slamdance ogłosiło w środę 28 filmów fabularnych, które zostaną pokazane w 28. dorocznej edycji, która zostanie wyemitowana w dniach 20-23 stycznia w Treasure Mountain Inn w Park City. Festiwal będzie również pokazywany wirtualnie od 20 do 30 stycznia, w tym samym czasie co festiwalowy Sundance Film. (Sundance ma ogłosić swoje filmy festiwalowe w czwartek.)

Prezes i współzałożyciel festiwalu Peter Baxter powiedział w oświadczeniu, że wybrane filmy „ucieleśniają prawdziwego ducha partyzanckiego tworzenia filmów i przesuwają granice tego, co jest możliwe w opowiadaniu historii”.

Programiści przeszukali 1579 wpisów o pełnej długości. Regulamin festiwalu wymaga, aby prace konkursowe były tworzone przez reżysera po raz pierwszy i miały budżet poniżej 1 miliona dolarów. Filmy prawdopodobnie nie znalazły jeszcze dystrybucji w USA.

Trzynaście z 28 pokazów filmowych będzie światowymi premierami; sześć zadebiutuje w Ameryce Północnej, cztery to premiery w USA. W Stanach Zjednoczonych nakręcono trzynaście filmów; pozostali pochodzą z Niemiec, Australii, Nowej Zelandii, Iranu, Kanady, Chin, Korei Południowej, Włoch, Hiszpanii, Polski, Wielkiej Brytanii, Macedonii Północnej i Cypru.

Filmy wypełniają festiwalowe konkursy narracyjne i dokumentalne, a także program breakout dla bardziej uznanych twórców filmowych oraz program Unstoppable prezentujący twórców niepełnosprawnych.

Festiwal wybrał również 79 filmów krótkometrażowych w wielu kategoriach, a także kategorię odcinków, aby podkreślić epizodyczne opowiadanie, które ma być emitowane.

Oto streszczenia 28 filmów fabularnych wybranych na Festiwal Filmowy Slamdance 2022. Informacje o filmach krótkometrażowych i innych programach oraz zakup biletów można znaleźć na slamdance.com. (Wszystkie tytuły są produkowane w USA, chyba że zaznaczono inaczej.)

Funkcje narracyjne

„Prawdziwi ludzie” • Kit Zauhar, scenarzystka i reżyserka, gra Riley, która w ostatnim tygodniu studiów stara się zdobyć sympatię chłopca (Scott Albrecht) z rodzinnego miasta Filadelfia i ostatecznie konfrontuje się z troskami o przyszłość, rodzinę i życie miłosne . Również z Audrey Kan, Vivian Zauhar, Henrym Fultonem Winshipem, Isabelle Barbier i Fraserem Jonesem.

Dzień dobry Sweetdream ” (Korea Południowa) • W historii scenarzysty i reżysera Bang Seung Hyeon kobieta (Son Ye Won) spotyka się z przyjaciółmi po śmierci ojca, ale jej myśli są gdzie indziej. Bang jest także współ-gwiazdą, wraz z Kim Woo Kyeom, Sung San Hee i Yang Min Ju.

Hannah-Ha-Ha „• Kobieta (Hannah Lee Thompson), która mieszka z ojcem, boryka się z powrotem starszego brata, który narzuca domowi wybory stylu życia. W filmie, napisanym i wyreżyserowanym przez Jordana Tetewsky’ego i Joshuę Pikowskiego, występują także Roger Mancusi, Avram Tetewsky, Charlie Robinson, Jake Stern, Petr Favazza, Peter Cole i Chuck Fazzio.

READ  Il Desk Polacco di Europa Creativa esplora lo sviluppo del pubblico nell'industria cinematografica

Plaster miodu” (Kanada) • Reżyser Avalon Fast i współscenarzysta Emmett Roiko opowiadają historię opisaną przez programistów slam dance: „Pięć dziewczyn opuszcza społeczeństwo w poszukiwaniu czegoś wyjątkowego. … Możesz je znaleźć, jeśli podążasz za dźwiękiem.”Z Rowana Wales, Sophie Bawks-Smith, Jillian Frank, Destini Stewart, Mari Geraghty, Jaris Wales, Henri Gillespi, Max Graham.

Uwielbiam degustację ” (Polska) • Czterech młodych przyjaciół w polskim mieście czeka przy basenie na bal juniorów i nic nie będzie takie samo przez następny tydzień. W filmie napisanym i wyreżyserowanym przez Dawida Nickela zagrają Sandra Drzymalska, Mikołaj Matczak, Michał Sitnicki, Nel Kaczmarek, Kuba Wróblewski i Agnieszka Żulewska.

Królewna Śnieżka umiera w końcu ” (Macedonia Północna / Cypr) W filmie autora i reżysera Kristijana Risteskiego sześć upartych osób pozostaje wiernych swoim wartościom w społeczeństwie, które robi rzeczy inaczej niż oni. Z Nataszą Petrovic, Vericą Nedeską, Sashko Kocevem, Deniz Abdulą, Ivicą Dimitrijevic, Davidem Janakievem i Valentinem Kostadinovski.

Zmarli cywilni „• Clay Tatum gra zmagającego się z problemami fotografa, który planuje odpocząć w domu, podczas gdy jego żona jest poza miastem – dopóki nie pojawia się zdesperowany stary przyjaciel (Whitmer Thomas). Tatum reżyserował i pisał z Thomasem. Także z Whitney Weir, Buddem Diazem i Robertem Longstreetem.

Psy terapeutyczne” (Kanada) • Najlepsi przyjaciele (Justin Morrice i Ethan Eng, którzy napisali scenariusz) postanowili stworzyć najlepszy film dla seniorów na 2019 rok. wyreżyserowany przez inżyniera; w filmie występują także Kevin Tseng, Kyle Peacock, Mitchell Cidade, Sebastian Neme, Andrew Michalko i Jayden Frost.

Ultra niewinność ” (Hiszpania) • David Climent i Pablo Molinero grają obiekty testowe w eksperymencie przeprowadzonym przez tajemniczą organizację religijną, aby odpowiedzieć na wielkie pytanie: Czy Bóg istnieje? Reżyser Manuel Arija napisał scenariusz z Climentem i Molinero; Gra również Sergi Lopez („Labirynt Pana”).

Płaczący ogień w pustym teatrze” • W filmie scenarzysty i reżysera Justina Zimmermana młoda kobieta (Isadora Leiva) przeprowadza się do Nowego Jorku i angażuje się w burzliwy związek swojej współlokatorki. Również z Kelly Cooperem, Michaelem Patrickiem Nicholsonem, Ryanem Martinem Brownem, Colinem Burgessem i Krista Jensen.

READ  Wielokrotnie nagradzany film dokumentalny WP Engine | SHIFT jest teraz dostępny na Apple TV i innych platformach VOD

Funkcje dokumentalne

Miłość psa ” (Iran) • Scenarzysta i reżyser Mahmoud Ghaffari podąża za Aslanem, który jest zakochany w Yassi, i razem prowadzą podziemne schronisko dla psów w Iranie.

„Ferroekinologia” (Wielka Brytania / Stany Zjednoczone) • Wspólne zainteresowanie lokomocją skłania dwóch artystów, McNaira Evansa i Andrew Crossa, w powolną podróż przez Amerykę w filmie reżysera Alexa Nevill.

Nie zapomnij o mnie „• W tym filmie dokumentalnym reżysera Oliviera Berniera rodzina stara się zaakceptować syna z zespołem Downa do najbardziej segregowanego systemu szkolnego w kraju.

Wściekłość „ (Polska) • Aleksandra Rola przygotowuje się do Mistrzostw Świata MMA w Las Vegas w filmie dokumentalnym reżysera Krzysztofa Kasiora i mierzy się ze skomplikowaną historią.

Niedoskonały „• Reżyserzy Brian Malone i Regan Linton nagrywają produkcję musicalu „Chicago”, w którym aktorzy – w tym Linton – są niepełnosprawni.

Nowy Jack „• Po ekstremalnej i niebezpiecznej karierze zapaśnika Jerome Young – znany również jako „New Jack” – zajmuje się życiem poza centrum uwagi. Wyreżyserowane przez Danny’ego Lee i Noah Lee.

Sylvie ze stanu słonecznego „• Filmowiec Sasha Levinson dzieli się swoim życiem jako samotna matka drugoklasistki Sylvie, gdy razem kierują się życiem w erze COVID-19. Levinson był współautorem filmu z Jonathanem Sanfordem.

Outsider” • Hodowca bydła mlecznego z Vermont, Doug Butler, ryzykuje utratę domu, aby zrealizować swoje marzenie: psie zaprzęgi na Alasce. Wyreżyserowane przez Tommy’ego Hyde’a.

epidemie

„Zaraz wracam” (Niemcy) • Nagłe pojawienie się tajemniczego nieznajomego wywraca do góry nogami dziwne codzienne życie czwórki ludzi w opuszczonym ośrodku wypoczynkowym w lesie. Reżyserka Frauke Havemann napisała wspólnie z Peterem Stamerem i Mattiasem Wittekindtem. Z Iris Boss, Ingą Dietrich, Effi Rabsilberem, Jackiem Rathem i Poulem Stormem.

Spotkaj potwory ” (Australia) • Bentley Dean napisał i wyreżyserował ten dokument, który przedstawia surfera Kerby’ego Browna, którego związek z oceanem jest tak głęboki, jak jego miłość do rodziny.

Zabicie eunucha KHAN ” (Iran) • Przerażające podsumowanie: „Seryjny morderca wykorzystuje swoje ofiary do zabijania jeszcze większej liczby ofiar”. Napisane i wyreżyserowane przez Abeda Abesta, główne role grają Ebarhim Azizi, Vahid Rad, Misagh Zare i Iman Basim.

READ  „Zabij to i wynoś się z tego miasta” Wywiad z reżyserem Mariuszem Wilczyńskim - Kandydat - Termin

Paryż jest w Harlemie „• Tak jak kontrowersyjna ustawa o zakazie tańca w Nowym Jorku ma zostać uchylona, ​​strzelanina w barze jazzowym w Harlemie zmienia życie kilku nieznajomych. Christina Kallas napisała i wyreżyserowała film z Vandit Bhatt, Leon Addison Brown, Ellie Foumbi, Laura Pruden, Lauren Sowa, Souleymane Sy Savane, Steve Vause i Chris Veteri.

Spadek ” (Kanada) • W filmie scenarzysty i reżysera Adriana Murraya neurotyczna młoda kobieta (Molly Reisman) ma obsesję na punkcie cytatu z ruchu ulicznego. Również z Sofią Banzhaf, Bessie Cheng, Meelad Moaphi, Deanem Tardioli i Erikiem Andersonem.

„Jesteśmy żywymi istotami” (USA/Chiny/Włochy) • Dwóch imigrantów wyrusza w podróż, aby dowiedzieć się prawdy o wspólnym uprowadzeniu przez UFO. Reżyser Antonio Tibaldi napisał z Alexem Lorą. Gwiazdami filmowymi są Jorge Antonio Guerrero, Xingchen Lyu, Zao Wang, O-Lan Jones, Paul Cooper, Manuel René Del Carmen Ordaz, Alfonso Rey i Allison Tibaldi.

(Slamdance Film Festival) Libby Hunsdale gra główną rolę w filmie Poppy, opowiadającym o młodej kobiecie z zespołem Downa, która realizuje swoje marzenie o zostaniu mechanikiem. Nowozelandzki film jest jednym z 28 filmów wybranych na Festiwal Filmowy Slamdance 2022 w Treasure Mountain Inn w Park City.

Niepowstrzymane cechy

„Żelazna rodzina” • Młoda kobieta ma wizję i namawia swoją rodzinę do stworzenia oryginalnego utworu dla swojej społeczności w tym dokumencie Patricka Longstretha.

MAK” (Nowa Zelandia) • W tym filmie, napisanym i wyreżyserowanym przez Lindę Niccol, młoda kobieta (Libby Hunsdale) z zespołem Downa realizuje swoje marzenie o zostaniu mechanikiem samochodowym i wykorzystuje tajne strategie, aby zrealizować swoje ambicje. W rolach głównych występują także Ari Boyland, Seb Hunter i Kali Kopae.

Wstań i leć w prawo ” • Kristen Abate, która napisała scenariusz i wyreżyserowała wraz ze Stevenem Tanenbaumem (współ-gwiazdą), występuje tutaj: niepełnosprawnych fizycznie nowojorczyk, który wyprowadza psy, aby zarobić pieniądze, ale marzy o zostaniu pisarką – i która musi decydować w miarę rozwoju jej życia czy się rozpaść, czy wyprostować. Również z AJ Cedeno, Mehretem Marshem, Modesto Flako Jimenezem, Marianną McClellan, Kerrryn Feehan i Lawrencem Jansenem.

Reflektory

„Separacja” • Scenarzysta i reżyser Mark Pellington („Arlington Road”, „Przepowiednie Mothmana”) opisuje ten nowy film jako „Pina spotyka Piłę… film taneczny dla ciała”. Główne role to Nina McNeely i Courtney Blizna .

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.