Skurcze menstruacyjne burzą marzenie Zhenga o French Open i przegrywają ze Świątkiem

30 maja (Reuters) – Chińska nastolatka Zheng Qinwen cierpiała na skurcze menstruacyjne, gdy przegrała z polską Igą Świątek w czwartej rundzie French Open w poniedziałek po wygraniu seta z nr.

19-letnia Zheng wyglądała, jakby czekała ją wielka niespodzianka na torze, wygrywając pierwszego seta w tie-breaku, zanim Świątek przejął kontrolę i odniósł 32. zwycięstwo 6-7 (5) 6-0 6-2 wygrał z rzędu. Kontynuuj czytanie

Zheng powiedziała, że ​​nie czuła bólu podczas seta otwierającego, ale w drugim meczu wzięła przerwę medyczną z powodu przegranej 3:0, masowała plecy na boisku, po czym udała się do szatni i wróciła z przypiętym pasem prawym udem.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać BEZPŁATNY nieograniczony dostęp do Reuters.com

„Tak, noga też była twarda. To było łatwe w porównaniu z żołądkiem… Nie umiem grać w tenisa, (mój) żołądek był zbyt bolesny” – powiedział dziennikarzom Zheng, który zajmuje 74. miejsce na świecie.

„To tylko dziewczęce rzeczy, wiesz. Pierwszy dzień jest zawsze taki ciężki, a potem muszę ćwiczyć i zawsze tak bardzo boli mnie pierwszego dnia. I nie mogłem iść wbrew mojej naturze.

„Chciałbym być mężczyzną na boisku, ale nie mogę teraz… Naprawdę chciałbym być (a) mężczyzną (tak), żebym nie musiał cierpieć”.

Zheng, która w tym roku zadebiutowała w Grand Slam podczas Australian Open, powiedziała, że ​​zrobiła wszystko, aby rywalizować, ale cieszy się, że dostała się do drugiego tygodnia.

„Jeśli nie mówię o dzisiejszym dniu, jestem zadowolony z mojego występu (w) tym biegu. A grając przeciwko światowemu numerowi jeden, czułam, że naprawdę mi się podobało na boisku – dodała.

„Jeśli nie mam żołądka (bólu), mógłbym cieszyć się więcej, biegać lepiej i mocniej uderzać, próbować mocniej na boisku. Szkoda, że ​​nie mogłem dać tego, co chcę dać dzisiaj.

READ  Wspaniały ośrodek w Ostródzie w Polsce, otwarty przez Radisson Hotel Group

„Chcę po prostu być w doskonałej formie, gdy następnym razem je zagram”.