Connect with us

Sport

Showdown: European Top Twelve prezentuje to, co najlepsze w Europie

Published

on

Showdown: European Top Twelve prezentuje to, co najlepsze w Europie

Turniej European Top 12 Showdown, znany jako ETT, odbył się w weekend w Wilnie na Litwie i zgromadził crème de la crème europejskich rozgrywek. W tym prestiżowym wydarzeniu wzięło udział dwunastu najlepszych zawodników z rankingów IBSA, zarówno mężczyźni, jak i kobiety, co stanowiło ekscytujący pokaz talentu, determinacji i sportowej rywalizacji.

Jednym z unikalnych aspektów tego turnieju był format „każdy z każdym”, co oznaczało, że każdy gracz miał możliwość rywalizacji z wszystkimi innymi. Każdy mecz rozgrywany był do najlepszego z pięciu setów, co zaostrzało rywalizację i sprawdzało umiejętności oraz wytrzymałość zawodników.

W kategorii mężczyzn lider światowego rankingu Deniss Ovsjaņņikovs z Łotwy pokazał swoje wyjątkowe umiejętności i zapewnił sobie pierwsze miejsce. Ovsjaņņikovs poniósł tylko jedną porażkę w turnieju, co świadczy o jego konsekwentnych występach. Drugie miejsce zajął Marco Carrai z Włoch, który w jedenastu meczach odniósł osiem zwycięstw. Trzecie miejsce z siedmioma zwycięstwami zapewnił Adrian Sloninka z Polski. Czwarte miejsce przypadło Christoffowi Eilersowi z Belgii, który przez całe zawody spisał się na medal i jako jedyny pokonał mistrza.

#Accessibility – Męskie podium edycji European Top Twelve 2023 z (od lewej do prawej) srebrnym medalistą Marco Carrai z Włoch, złotym medalistą Denissem Ovsjaņņikovsem z Łotwy i brązowym medalistą Adrianem Sloninką z Polski.

Hanna Vilmi z Finlandii, liderka świata kobiet, była liderem wszechczasów, wygrywając wszystkie swoje mecze i tracąc tylko trzy sety w 11 meczach. Dominika Czuj z Polski zapewniła sobie drugie miejsce z dziewięcioma zwycięstwami w jedenastu meczach. Trzecie miejsce z siedmioma zwycięstwami zajęła Elvina Vidot z Francji, zamykając czołowe zawodniczki wśród kobiet.

#Accessibility – Podium kobiet w European Top Twelve 2023 Edition z (od lewej do prawej) srebrną medalistką Dominiką Czuj z Polski, złotą medalistką Hanną Vilmi z Finlandii i brązową medalistką Elviną Vidot z Francji.

Impreza w Wilnie nie tylko zaprezentowała umiejętności najlepszych jeźdźców w Europie, ale także przyciągnęła wschodzące talenty z różnych krajów. Wyróżnienie należy się dla Markety Trncakovej z Czech, najniżej notowanej uczestniczki turnieju, która dzielnie walczyła z najlepszymi europejskimi zawodniczkami i przegrała kilka gemów niewielką przewagą brzytwy dopiero w piątym secie.

Na koniec serdecznie dziękujemy organizatorowi turnieju Linasowi Balsysowi z litewskiego klubu sportowego dla niewidomych Vejas, którego zaangażowanie i zaangażowanie umożliwiło zorganizowanie tego wydarzenia.

READ  Geniusz popcornu, Grayson Shelp, zbiera pieniądze na wyjazd harcerski

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *