Connect with us

Nauka

Setki astronomów ostrzegają, że satelity Elona Muska Starlink mogą ograniczać odkrycia naukowe

Published

on

Setki astronomów ostrzegło, że konstelacje satelitarne, takie jak sieć Starlink Elona Muska, mogą okazać się „niezwykle wpływowe” na astronomię i postęp naukowy.

Raport warsztatów Satellite Constellations 1 (Satcon1) wykazał, że konstelacje jasnych satelitów zasadniczo zmienią naziemną astronomię optyczną i podczerwoną i mogą wpłynąć na wygląd nocnego nieba obserwatorów gwiazd na całym świecie.

W badaniach wzięło udział ponad 250 astronomów, operatorów satelitarnych i zwolenników ciemnego nieba, aby lepiej zrozumieć astronomiczny wpływ dużych konstelacji satelitarnych.


„Odkrywamy, że najgorsze scenariusze konstelacji mają ogromny wpływ na programy naukowe, na które mają największy wpływ” – stwierdził raport, który został opublikowany we wtorek.

SpaceX Elona Muska planuje wystrzelenie ponad 30000 satelitów Starlink w celu przesłania szybkiego internetu na Ziemię. Raport ostrzegł, że „Sam Starlink może z grubsza podwoić liczbę poruszających się obiektów kosmicznych wykrywanych nieuzbrojonym okiem o zmierzchu”.

Opcje zmniejszania wpływu obejmują „przyciemnij je”, „trzymaj nisko”, „ustaw je tak, aby odbijały mniej światła słonecznego”, ale numerem jeden na liście było „nie uruchamiaj ich”.

SpaceX uruchamia transmitujące przez Internet satelity Starlink w partiach po 60 (NSC)

SpaceX jest często obwiniany za zakłócanie widoków nocnego nieba z jego rosnącą siecią satelitów Starlink, których obecnie jest około 500. Wczesne starty w 2019 roku wywołały setki raportów o UFO z powodu ich niezwykłej formacji, a niektórzy astronomowie porównali je do „sznurka jasnych pereł ”.

Prywatna firma kosmiczna była w zeszłym miesiącu krytykowana za zasłaniając widok Komety Neowise gdy odbywał swoją podróż przez Ziemię raz na 6800 lat.

Niektóre zdjęcia poklatkowe komety i innych ciał niebieskich pojawiły się z długimi smugami spowodowanymi przez nisko orbitalne struny satelitów Starlink.

Projekt Starlink ma na celu zapewnienie szybkiego Internetu w słabo obsługiwanych częściach świata, zaczynając od odległych obszarów Kanady, a następnie rozszerzając zasięg na równik w miarę wystrzeliwania większej liczby satelitów.

SpaceX został wdrożony różnorodne taktyki mające na celu zmniejszenie widoczności sieci satelitarnej, w tym malowanie ich na czarno i obracanie ich paneli słonecznych, aby były mniej odblaskowe.

Amerykańskie Towarzystwo Astronomiczne (AAS), które było gospodarzem wtorkowego wydarzenia Satcon 1, współpracowało ze SpaceX, aby przetestować i opracować różne metody rozwiązania tego problemu. SpaceX powiedział Niezależny że współpracował również z National Radio Astronomy Observatory (NROA) i Green Bank Observatory (GBO), aby zminimalizować wpływ swoich satelitów.

Profesor Tony Tyson z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Davis powiedział, że jedna ze strategii łagodzenia skutków omawianych ze SpaceX sprawiała, że ​​satelity Starlink były 10-krotnie ciemniejsze w celu usunięcia śladów satelitarnych.

„Jednak nawet jeśli to zadziała, same ślady satelitów będą wyraźnie widoczne w danych – co komplikuje analizę danych i ogranicza odkrycia” – powiedział.

„Przy dziesiątkach tysięcy satelitów na niskiej orbicie okołoziemskiej stwierdzamy, że generalnie żadna kombinacja środków łagodzących nie jest w stanie całkowicie uniknąć wpływu śladów satelitarnych na programy naukowe nadchodzącej generacji obiektów astronomii optycznej”.

READ  Polska, duże zwycięstwo kobiet w piłce nożnej Dolgeville; New Hartford wygrywa 19. mecz z rzędu
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *