Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Sekretarz stanu Austin podróżuje do Belgii, Polski i Litwy > Departament Obrony USA > Komunikat

Published

on

Sekretarz obrony Lloyd J. Austin III wyruszy 15 lutego w podróż zagraniczną, aby spotkać się z wyższymi rangą dowódcami wojskowymi i rządowymi w Belgii, Polsce i na Litwie.

W Belgii sekretarz stanu Austin spotka się z ministrami obrony państw członkowskich i przywódcami NATO, aby omówić rozbudowę wojskową Rosji na Ukrainie i wokół niej, potwierdzić zaangażowanie USA w przestrzeganie Artykułu 5 oraz kontynuować postępy Sojuszu w zakresie odstraszania i obrony, zapewniając jednocześnie gotowość Sojuszu na wyzwania jutra.

W Polsce spotka się z prezydentem RP Andrzejem Dudą i ministrem obrony RP Mariuszem Błaszczakiem, aby zacieśnić dwustronną współpracę w dziedzinie bezpieczeństwa oraz pogłębić polsko-amerykańskie partnerstwo, które ma kluczowe znaczenie dla radzenia sobie z dzisiejszymi zagrożeniami i wyzwaniami. Sekretarz stanu Austin spotka się również z wojskami amerykańskimi i polskimi w bazie lotniczej w Powidzu, aby zwiedzić obiekty oraz obserwować kulturę i warunki naszej rotacyjnej obecności tam.

Sekretarz stanu Austin pojedzie również na Litwę, aby spotkać się z Gitanasem Nausėdą, prezydentem Litwy, Ingridą Simonyte, premier Litwy oraz ministrem Arvydasem Anušauskas, ministrem obrony narodowej Litwy, aby potwierdzić zaangażowanie Stanów Zjednoczonych na rzecz stanowiska i pracy na Litwie wspólnie, aby wzmocnić litewskie siły zbrojne i nadal walczyć ramię w ramię z zagrożeniami i przeciwnikami, aby promować wspólne interesy i wartości. Sekretarz stanu Austin spotka się z ministrem Anušauskasem, ministrem obrony Estonii Kalle Laanetem i ministrem obrony Łotwy Artisem Pabriksem oraz odwiedzi personel wojskowy USA stacjonujący na Litwie.

READ  Orange Polska otwiera laboratorium 5G w Warszawie
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.