Connect with us

Świat

Sekretarz prasowy Białego Domu nie wiedział o prośbie Trumpa o skierowanie go do tajnych służb

Published

on

WASHINGTON (Reuters) – Sekretarz prasowy Białego Domu Jen Psaki powiedziała w poniedziałek, że nie była świadoma żadnych wniosków Donalda Trumpa o naruszenie danych wywiadowczych, ale powtórzyła, że ​​prezydent Joe Biden pozwoli urzędnikom wywiadu zdecydować, czy zezwolić im na dostęp do byłego prezydenta republikanów.

„Jeśli w jakimkolwiek momencie były prezydent zażąda spotkania informacyjnego, więc obecnie nie ma to zastosowania, ale powinien poprosić o spotkanie, (Prezydent Joe Biden) pozostawia decyzję (swojemu zespołowi wywiadowczemu) w celu podjęcia decyzji” – powiedział sekretarz prasowy Białego Domu. Jen Psaki powiedziała reporterom w poniedziałek.

Później dała jasno do zrozumienia, że ​​nie była świadoma żadnej prośby Trumpa w sprawie odpraw, które byli prezydenci Stanów Zjednoczonych tradycyjnie otrzymują po opuszczeniu urzędu.

Biuro Dyrektora Krajowej Służby Wywiadowczej nie odpowiedziało od razu na prośbę o potwierdzenie braku wezwań na odprawę.

Biden powiedział w piątkowym wywiadzie dla CBS, że nie pomaga Trumpowi uzyskać dostępu do danych wywiadowczych, powołując się na jego „nieobliczalne zachowanie” i obawy, że może podzielić się informacjami.

(Zgłaszanie przez Andreę Shalal i Alexandrę Alper; Edytowanie przez Heather Timmons i Chizu Nomiyama)

READ  COP27: brytyjski premier Rishi Sunak wycofuje się ze szczytu klimatycznego
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.