Connect with us

Sport

Sędzia zatwierdza wykorzystanie dowodów z telefonów komórkowych w sprawie o przestępstwo w Kent | Wiadomości, sport, praca

Published

on

Zdjęcie personelu / Ed Runyan…. Powiernik Austintown Township Steve Kent, po prawej, rozmawia ze swoim adwokatem, Johnem Juhaszem, podczas przesłuchania w środę w sądzie powszechnym hrabstwa Mahoning. Sędzia John Durkin orzekł, że dowody skonfiskowane z telefonu komórkowego Kenta są dozwolone.

YOUNGSTOWN – Sędzia sądu powszechnego hrabstwa Mahoning, John Durkin, orzekł, że informacje zebrane od byłego polskiego policjanta Steve’a Kenta z telefonu komórkowego nie powinny być ukrywane przed dowodami.

Durkin rządził w środę po zeznaniach z Kent, szefa policji miejskiej w Polsce, Grega Wilsona i agenta specjalnego Biura Śledczego Ohio, Eda Carliniego.

Wilson i Carlini skonfiskowali telefon Kenta 8 czerwca 2021 r. Podczas śledztwa w sprawie zarzutów, że Kent popełnił napaść seksualną na ucznia Poland Seminary High School, gdy był oficerem ds. Zasobów szkolnych.

Grozi mu trzy zarzuty molestowania seksualnego i jeden zarzut fałszowania dowodów, wszystkie przestępstwa trzeciego stopnia; i jest oskarżony o stosunki seksualne z uczniem.

Powiernicy społeczności polskiej zwolnili Kenta po ujawnieniu zarzutów. Jest także powiernikiem w Austintown i opierał się wezwaniom niektórych mieszkańców do ustąpienia ze stanowiska.

Adwokat Kenta, John Juhasz, zażądał ukrycia informacji z telefonu, twierdząc, że został on przejęty bez nakazu i bez zgody na przeszukanie lub zajęcie. Kent „nie został poinformowany o jego prawie do wyrażenia zgody na zajęcie (telefonu) lub zażądania od rządu uzyskania nakazu przeszukania”.

Aplikacja miała również na celu ukrywanie przedmiotów znalezionych za pomocą nakazu przeszukania z kont mediów społecznościowych na TikTok, konta Apple iCloud i jego konta Life360.com. Podczas zeznań Carlini powiedział, że Life360 to aplikacja związana z GPS, która śledzi ruchy ludzi, takich jak krewni lub inne osoby.

Carlini powiedział, że z telefonu Kenta nie uzyskano żadnych informacji, ponieważ został on „wyczyszczony” z informacji lub został przywrócony do ustawień fabrycznych, co oznacza, że ​​wszystkie dane w telefonie zostały wyczyszczone, a telefon przywrócony do pierwotnego stanu, gdy był nowy.

READ  Dwa z rzędu: Erin Jackson ponownie wygrywa złoto w łyżwiarstwie szybkim

Carlini powiedział, że przeczytał Kentowi jego ostrzeżenie Mirandy i powiedział mu, że ma prawo zachować milczenie oraz że Kent nie złożył Carlini żadnych oświadczeń dotyczących dochodzenia ani funkcjonariuszom organów ścigania w dochodzeniu.

Adwokat Kara Keating, starszy zastępca prokuratora generalnego Ohio, która prowadzi sprawę, zadała Kentowi kilka pytań, ale nic na temat zarzutów. Kiedy Keating zapytał, czy dał Carlini kod dostępu do swojego telefonu, Kent powiedział, że tak.

Durkin powiedział, że sprzeciwia się zniesieniu, ponieważ mogą zaistnieć „groźne okoliczności, w których dowody mogą zostać zniszczone lub ukryte”, a policja „ma możliwość zajęcia mienia osobistego i tak długo, jak szybko uzyska się nakaz przeszukania”. wtedy nie ma naruszenia praw oskarżonego wynikających z Czwartej Poprawki”.

Powiedział, że zeznania świadków podczas przesłuchania były przekonujące, że organy ścigania będą musiały przejąć telefon, aby upewnić się, że informacje w telefonie nie zostały zniszczone lub zmienione. „Przed 8 czerwca organy ścigania nie musiały uzyskiwać nakazu przeszukania telefonu”.

Kolejna rozprawa wyznaczona jest na 7 lipca. Proces Kenta zaplanowano na 7 sierpnia.

Dzisiejsze najświeższe wiadomości i nie tylko w Twojej skrzynce odbiorczejContinue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *