Connect with us

Nauka

Sebastian Coe mówi, że regulator lekkoatletyki traktuje olimpijskie problemy zdrowotne „bardzo, bardzo poważnie”, Sports News

Published

on

Prezes World Athletics, Sebastian Coe, nalegał w niedzielę, 9 maja, aby Igrzyska Olimpijskie w Tokio odbyły się tego lata w bezpiecznych warunkach.

Badania opinii publicznej wykazały, że większość Japończyków sprzeciwia się igrzyskom tego lata z powodu obaw o pandemię.

Na konferencji prasowej w Tokio w niedzielę (10 maja) Coe starał się zapewnić ludzi, że środki podjęte przez organy organizujące Organy pozwalają na bezpieczny rozwój Igrzysk.

„Jesteśmy bardzo empatyczni, jeśli chodzi o potrzebę pełnego uznania, że ​​społeczności na całym świecie są nieuchronnie zdenerwowane wieloma rzeczami związanymi z COVID” – powiedział.

„Słuchajcie, wszyscy jesteśmy członkami rodziny, mamy dzieci, mamy wnuki, mamy starszych, a czasem bezbronnych krewnych, więc rozumiem, doskonale to rozumiem.

„Chciałbym jednak powiedzieć, jako prezes World Athletics z największym szacunkiem, jaki mogę, że traktujemy te obawy bardzo, bardzo poważnie. Protokoły COVID, zwłaszcza te dotyczące World Athletics, zostały opracowane w ciągu ostatniego roku i połowa dla naszych zespołów ds. zdrowia i naukowców, którzy są w tym wyjątkowo dobrzy, konsekwentnie pomagali organizować wydarzenia w bezpiecznym środowisku.

Coe jako przykład działania środków podał zeszłotygodniowe mistrzostwa świata w sztafecie w Polsce, przy czym ponad 700 uczestniczących sportowców nie zgłosiło pozytywnych wyników testów COVID.

Coe przemawiał w dniu, w którym setki sportowców, w tym amerykański sprinter Justin Gatlin, uczestniczyło w imprezie testowej na Stadionie Olimpijskim, podczas gdy organizatorzy dostosowywali operacje i ćwiczyli środki zaradcze COVID-19 poniżej trzech miesięcy przed rozpoczęciem Igrzysk w Tokio.

Na stadionie, na którym odbędą się ceremonie otwarcia i zamknięcia Olimpiady, nie było widzów, ponieważ Tokio znajduje się w stanie wyjątkowym, aby kontrolować wzrost infekcji koronawirusem.

Pomimo stanu wyjątkowego organizatorzy przeprowadzili ponad jedenaście wydarzeń testowych od ostatniego miesiąca, bez zgłoszonych przypadków koronawirusa.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.