Connect with us

technologia

Science News Roundup: NASA dzieli ludzki statek kosmiczny na dwie części, odzwierciedlając nową gospodarkę orbitalną; Dobrzy przyjaciele i świeża krew: życie towarzyskie nietoperza wampira i nie tylko

Published

on

Poniżej znajduje się podsumowanie najnowszych wiadomości naukowych.

Ekskluzywny polski projekt genetyczny chce porzucić chińską technologię z powodu problemów z danymi

Jeden z liderów projektu powiedział agencji Reuters, że jeden z liderów projektu, finansowany przez Unię Europejską, mający na celu stworzenie mapy genomowej Polski, planuje zaprzestać stosowania technologii sekwencjonowania genów chińskiej grupy BGI z powodu obaw o bezpieczeństwo danych. Obawy Mapy Genomowej Polski wynikają z pytań o to, jak można wykorzystać polskie dane genomowe w kontekście bezpieczeństwa narodowego – powiedział kierujący projektem Marek Figlerowicz, profesor Instytutu Chemii Bioorganicznej PAN.

Ciężki COVID-19 może wywołać choroby autoimmunologiczne; Nowe warianty wprowadzają w powietrze więcej wirusów

Poniżej znajduje się podsumowanie niektórych ostatnich badań dotyczących COVID-19. Obejmuje to badania, które uzasadniają dalsze badania w celu potwierdzenia wyników i które nie zostały jeszcze poświadczone przez recenzowanie. Ciężki COVID-19 może „wywołać” autoataki immunologiczne

NASA dzieli załogowy statek kosmiczny na dwie części, odzwierciedlając nową gospodarkę orbitalną

NASA dzieli swój dział lotów kosmicznych na dwa oddzielne obiekty – jeden skupiający się na dużych, perspektywicznych misjach na Księżyc i Marsa, drugi na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej i innych operacjach bliżej Ziemi. Reorganizacja ogłoszona we wtorek przez dyrektora generalnego NASA Billa Nelsona odzwierciedla ewoluujące relacje między prywatnymi firmami, takimi jak SpaceX, które w coraz większym stopniu skomercjalizowały podróże rakietowe, a agencją federalną, która przez dziesięciolecia miała monopol na podróże kosmiczne w USA.

Dobrzy przyjaciele i świeża krew: życie towarzyskie nietoperza wampira

Kiedy myślisz o wampirzych nietoperzach, przyjaźń i współpraca mogą nie należeć do cech, które przychodzą na myśl tym rozpływającym się w krwi stworzeniom nocy. Ale może powinni.Naukowcy w czwartek przedstawili głębsze zrozumienie relacji społecznych między nietoperzami-wampirami, pokazując, jak ci, którzy nawiązali więzi, takie jak „przyjaźń” z innymi, spędzają czas z tymi kumplami, gdy szukają posiłku.

READ  Blizzard's Diablo II Remaster obsługuje stare pliki kopii zapasowych

Badania genetyczne pokazują, jak starożytni marynarze skolonizowali rozległą Polinezję

Ponad tysiąc lat temu nieustraszeni żeglarze przemierzali bezkres Pacyfiku w dwukadłubowych kajakach, by dotrzeć do odległych wysp Polinezji, ostatniego zamieszkałego przez ludzi rejonu planety. Opublikowane w środę badanie genetyczne rozszyfrowało czas i porządek w tej osadzie na obszarze rozciągającym się na około jedną trzecią powierzchni Ziemi, zaczynając od Samoa, podczas gdy Rapa Nui, znana również jako Wyspa Wielkanocna, i inne miejsca znane z megalitycznych posągów to: łącznie z ostatnim do osiągnięcia.

AstraZeneca inwestuje w technologię samowzmacniającego RNA firmy Imperial z myślą o przyszłych lekach

AstraZeneca Plc osiągnęła w czwartek porozumienie z firmą stojącą za eksperymentalną szczepionką COVID-19 Imperial College London w celu opracowania i sprzedaży leków opartych na platformie technologii samowzmacniającego RNA w innych obszarach chorobowych. Zgodnie z umową VaxEquity, startup założony przez imperialnego wakcynologa Robina Shattocka, może otrzymać do 195 milionów dolarów, jeśli zostaną osiągnięte pewne kamienie milowe, oprócz opłat licencyjnych za zatwierdzone leki i inwestycje kapitałowe od AstraZeneca i firmy zajmującej się naukami przyrodniczymi Investor Morningside Ventures.

(Z wkładami agencji.)

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.