Connect with us

Zabawa

Samsung zostanie na długi czas zamknięty w amerykańskiej fabryce chipów Telecom News, ET Telecom

Published

on

Fabryka chipów Samsunga w Austin w Teksasie została zamknięta 16 lutego. Jest to pierwszy przypadek w historii zakładu, w którym zaprzestano produkcji.

Seul: Samsung Electronics prawdopodobnie ucierpi z powodu długotrwałego zamknięcia swojej fabryki chipów w USA po przerwie w dostawie prądu, powiedzieli eksperci branżowi w środę. Spekulacje zakładają, że firma chce tam rozbudować fabrykę półprzewodników.

Zagraniczne media podały, że powrót do normalnej działalności Samsunga i innych producentów chipów w Teksasie zajmie „kilka tygodni” po przerwach w dostawie prądu w okolicy spowodowanych zimową burzą w zeszłym miesiącu.

Fabryka chipów Samsunga w Austin w Teksasie została zamknięta 16 lutego. Jest to pierwszy przypadek w historii zakładu, w którym zaprzestano produkcji.

Największy na świecie producent układów pamięci podobno wysłał inżynierów do zakładu w Austin, aby zminimalizować uszkodzenia i przywrócić normalną produkcję.

Wcześniej badacz TrendForce powiedział, że szacuje się, że burza wpłynie na 1 lub 2 procent globalnej wydajności odlewni 12-calowych płytek. W obliczu prawdopodobnego przedłużenia okresu przestoju obserwatorzy branży spodziewają się, że branża chipów będzie teraz cierpieć z powodu dalszych wąskich gardeł w dostawach, informuje agencja informacyjna Yonhap.

Mając to na uwadze, Samsung przedstawił niedawno zmienioną propozycję ulgi podatkowej władzom Teksasu dla swojej potencjalnej nowej fabryki chipów w regionie.

W dokumentach południowokoreański gigant technologiczny powiedział, że dokonuje przeglądu innych stanów USA pod kątem potencjalnych inwestycji, w tym dwóch obszarów w Arizonie i jednego w Nowym Jorku, i wydaje się, że próbuje wzmocnić swoją siłę przetargową.

„Osoby z Austin poprosiły o więcej danych, więc właśnie przedstawiliśmy zaktualizowaną propozycję” – powiedział pracownik Samsunga. „Niektóre warunki uległy zmianie, ale nie ma znaczących zmian w naszej zawartości”.

W zeszłym miesiącu poinformowano, że Samsung poprosił władze Teksasu o przyznanie ulg podatkowych w łącznej wysokości 805,5 miliona dolarów w ciągu 20 lat w swojej nowej fabryce chipów w Austin w Teksasie.

READ  Recenzja „Martwej natury w Łodzi”: Żydówka opowiada o swojej przeszłości

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *