Connect with us

Gospodarka

Amerykański sekretarz ds. Energii CERAWEEK przygotowuje 40 miliardów dolarów pożyczki na promocję czystej energii, Energy News, ET EnergyWorld

Published

on

WASZYNGTON: Sekretarz ds.Energii USA Jennifer Granholm powiedziała w środę, że jest gotowa wykorzystać 40 miliardów dolarów w biurze programu pożyczkowego swojego departamentu, w dużej mierze niewykorzystane w ciągu ostatnich czterech lat, aby pomóc w przejściu na czystą energię.

„Jestem gotów ulepszyć te silniki, abyśmy mogli napędzać kolejną generację innowacji i wdrażania” – powiedział Granholm podczas wirtualnej konferencji CERAWeek. Nie podał szczegółów, kiedy pożyczki zostaną zaoferowane.

Granholm powiedział, że Jigar Shah, ekspert w dziedzinie finansowania czystej energii, będzie kierował biurem programów pożyczkowych departamentu. Shah był ostatnio współzałożycielem i prezesem Generate Capital, gdzie pomagał przedsiębiorcom przyspieszyć dekarbonizację. Sfinansował również SunEdison, firmę finansującą energię słoneczną.

„Pomoże nam to stworzyć niezłomny portfel inwestycji dla amerykańskich podatników, który pomoże nam walczyć ze zmianami klimatycznymi i tworzyć miejsca pracy” – powiedział Granholm, który został zatwierdzony przez Senat w zeszłym tygodniu przy wsparciu kilku republikanów z „Warunków produkcji paliw kopalnych”. {nL1N2KV2GM}

„Jesteśmy gotowi do inwestowania w zaawansowane pojazdy, wychwytywanie dwutlenku węgla, zaawansowane reaktory i nie tylko” – powiedział Granholm, były gubernator stanu Michigan, który zapewnił fundusze federalne dla firm w tym stanie, które produkują samochody elektryczne i baterie. Prawdopodobnie odegra ogromną rolę w dążeniu prezydenta Joe Bidena do wprowadzenia kraju na ścieżkę pełnej dekarbonizacji gospodarki do 2050 roku.

Biuro kredytowe Departamentu Energii powstało za rządów Obamy z programami stymulacyjnymi w 2009 roku. Pożyczył pieniądze i został spłacony przez odnoszące sukcesy firmy, w tym Tesla Inc, ale został pobity przez niektórych Republikanów za pomoc Solyndrze, upadłej firmie zajmującej się energią słoneczną.

Granholm powiedział również, że departament utworzył biuro zatrudnienia w energetyce, aby tworzyć miejsca pracy dla społeczności „pozostawionych zbyt długo w tyle”, w tym „społeczności kolorowych żyjących z toksyczną spuścizną zanieczyszczenia powietrza”.

READ  Korea współpracuje z ZEA w zakresie gospodarki wodorowej

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.