Connect with us

Świat

Salwador oferuje wykwalifikowanym pracownikom zagranicznym 5000 paszportów

Published

on

Salwador oferuje wykwalifikowanym pracownikom zagranicznym 5000 paszportów

Salwador oferuje 5000 „darmowych paszportów” wysoko wykwalifikowanym pracownikom z zagranicy, Panie Prezydencie Nayib Bukele ogłosiła w sobotę swoją najnowszą próbę pobudzenia gospodarki kraju poprzez inwestycje zagraniczne.

Naukowcy, inżynierowie, lekarze, artyści i filozofowie uzyskają „pełny status obywatelski”, w tym prawo głosu, oznajmił prezydent w oświadczeniu opublikowanym na X.

Salwador będzie również wspierać ich relokację, eliminując podatki i cła związane z „relokacją rodzin i majątku”, takiego jak sprzęt, oprogramowanie i własność intelektualna.

Bukele napisał, że wkład grupy będzie miał ogromny wpływ na przyszłość kraju Ameryki Środkowej.

CNN zwróciło się do rządu Salwadoru o szczegóły planu.

Salwador doświadczył kilku radykalnych i często kontrowersyjnych reform prawnych Przywództwo prezydenta silną ręką.

W 2021 roku Salwador wprowadził Bitcoin jako prawny środek płatniczy obok dolara amerykańskiego. Jednak Międzynarodowy Fundusz Walutowy wielokrotnie zalecał krajowi porzucenie kryptowaluty Ryzyko w tym duża zmienność.

W zeszłym roku Zgromadzenie Ustawodawcze przyjęło ustawę imigracyjną mającą na celu przyspieszenie naturalizacji obcokrajowców, którzy wspierają programy rozwoju społecznego i gospodarczego, przekazując Bitcoiny. Poinformował Reuters.

Bukele przeprowadził także brutalną i szeroko zakrojoną inwigilację skrytykował podejście do przestępczościco jego zdaniem znacznie poprawiło bezpieczeństwo, ale przeciwnicy twierdzą, że doprowadziło to do łamania praw człowieka na dużą skalę, w tym masowych aresztowań i rzekomych tortur w więzieniach.

Aby uzyskać więcej wiadomości i biuletynów CNN, utwórz konto na stronie CNN.com

READ  Abby Choi: Były mąż i krewni oskarżeni o zabójstwo modelki z Hongkongu Abby Choi
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *