Connect with us

Sport

Sage Watson grozi, że zostanie światowym liderem w debiucie sezonu na 400 m przez płotki w 2021 roku

Published

on

Sage Watson, chcąc obniżyć swój rekordowy czas w Kanadzie na 400 m przez płotki kobiet, ma dobry start.

Absolwentka University of Arizona otworzyła swój sezon na świeżym powietrzu w sobotę z czasem wygranej wynoszącym 55,93 sekundy w Tucson w West Coast Classic, spotkaniu współorganizowanym przez szkołę.

Czas zajmuje w tym roku czwarte miejsce na świecie, 35-100 części sekundy za liderem Wendą Nel z RPA, który 15 kwietnia pobiegł 55,58.

26-letni Watson ustanowił życiowy rekord na poziomie 54,32 w półfinale mistrzostw świata w lekkoatletyce w Doha w Katarze 2 października 2019 r., Aby przełamać 23-letni narodowy znak Rosey Edeh.

OBEJRZYJ | Sage Watson bije 23-letni rekord Kanady:

Czasy Kanadyjczyka Sage Watsona z 54,32 roku ustanowiły kanadyjski rekord i zapisały jej miejsce na 400 m przez płotki. 3:48

„Przez ostatni rok zastanawiałem się, jak nisko mogę dojść do tego rekordu. To mój główny cel” – powiedział Watson w rozmowie z CBC Sports w sierpniu zeszłego roku.

„Myślę, że na pewno będę w stanie przebiec 53 sekundy. Nie wiem, kiedy to będzie, ale zdecydowanie mogę. Myślę, że 52-high jest również możliwy. To kwestia zachowania zdrowia, kontynuuj mój trening do tej pory i upewniam się, że startuję w dobrych zawodach ”.

Goli 400 m mocy

Watson pobiegła w kampanii skróconej z powodu pandemii koronawirusa w 2020 roku z 56,29 za trzecie miejsce w swoim debiucie w sezonie plenerowym 19 sierpnia na Węgrzech.

Cztery dni później 26-letni lekarz Hat Alta przekroczył granicę na spotkaniu Diamentowej Ligi w Sztokholmie o 56.31, po czym ogłosił przerwę na sezon odpoczynku i wznowienia Igrzysk Olimpijskich w Tokio, który został przełożony w marcu 2020 na lipiec.

ZEGAR | Watson trzeci przez linię mety na Węgrzech:

Kanadyjczyk powrócił w środę do gry podczas Continental Tour na Węgrzech. 1:23

Tydzień temu na Jim Click Shootout w Tucson Watson wygrał 400 kobiet z wynikiem 52,25, ponad sekundę szybciej niż miesiąc wcześniej. W przyszłym miesiącu Watson będzie startował w sztafecie World Athletics w Polsce, szukając miejsca na olimpijskie miejsce.
READ  Strach przed Zachodem, który nie odważy się ujawnić swojej nazwy | Wiadomości, sport, praca

Zwracając się do Tokio, Watson powiedziała, że ​​bardziej skupi się na zadaniu, niż na swoim debiucie olimpijskim w 2016 roku w Rio, gdzie w półfinale zajęła czwarte miejsce w biegu przez płotki, ale zawiodła w finale i zajęła 11. miejsce w klasyfikacji generalnej.

„Wciąż byłem studentem i nigdy wcześniej tego nie widziałem [Diamond League] Pro Circuit i jak to jest podróżować – powiedział Watson, trener-wolontariusz w drużynie lekkoatletycznej Arizony w Stanach Zjednoczonych, który wrócił do szkoły w lipcu zeszłego roku, aby pracować z trenerem Fredem Harveyem. Myślę, że będę bardziej pewny siebie na torze [in Tokyo]. Zacząłem się uczyć, do czego jestem zdolny, a to pochodzi ze znajomości twojego ciała.

„Czuję się bardziej dorosła i gotowa. Wiem też, czego potrzeba, aby dotrzeć do finału. Dotarłem do dwóch ostatnich finałów mistrzostw świata [in 2017 and 2019] a to jest tak samo trudne, jak finał olimpijski. „

ZEGAR | Odpowiedzi na ważne pytania dotyczące Igrzysk Olimpijskich w Tokio:

Do Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich w Tokio zostało jeszcze mniej niż 100 dni, które mimo pandemii są w pełnym rozkwicie. Tutaj znajdziesz odpowiedzi na największe pytania dotyczące konkursu. 3:41

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.