Connect with us

Świat

Saanich, Kolumbia Brytyjska: 6 funkcjonariuszy rannych w strzelaninie przed kanadyjskim bankiem, dwóch podejrzanych zastrzelonych, mówi policja

Published

on

Saanich, Kolumbia Brytyjska: 6 funkcjonariuszy rannych w strzelaninie przed kanadyjskim bankiem, dwóch podejrzanych zastrzelonych, mówi policja

Podejrzani zostali zabici po wymianie ognia z policją przed bankiem w Saanich, według Deana Duthie, szefa policji w Departamencie Policji Saanich.

Nikt w banku nie został ranny, powiedział Duthie, zauważając, że była to jedna z najbardziej brutalnych scen, jakich był świadkiem podczas swojej prawie 27-letniej służby w Saanich, okręgu miejskim na wyspie Vancouver w aglomeracji Wiktorii.

„To, co wiem o tej chaotycznej, tragicznej, dynamicznej, brutalnej scenie, to fakt, że żaden obywatel nie został w żaden sposób skrzywdzony, jest naprawdę niesamowite” – powiedział Duthie.

Funkcjonariusze po raz pierwszy przybyli na miejsce zdarzenia około godziny 11:00 po otrzymaniu meldunku, że dwóch bandytów weszło do banku.

Funkcjonariusze zaatakowali podejrzanych przed bankiem, powiedział Duthie na konferencji prasowej. Podejrzani byli ciężko uzbrojeni i prawdopodobnie nosili kamizelki kuloodporne, powiedział.

Trzech funkcjonariuszy z Departamentu Policji Saanich i trzech z Departamentu Policji Wiktorii zostało rannych podczas konfrontacji.

„Oddano wiele strzałów”, powiedziała Joan Flood, mieszkanka Saanich, która powiedziała CNN, że była w swoim mieszkaniu na czwartym piętrze naprzeciwko banku, kiedy doszło do strzelaniny.

„Usłyszałam strzał i stałam w salonie, odwróciłam się i zobaczyłam policję zbliżającą się do banku z wyciągniętą bronią” – powiedziała.

Flood powiedział, że gdy scena się rozwinęła, zobaczyła, jak jedna osoba upada na ziemię i nie wstaje.

„Kiedy patrzyłam, zza ławki wyszła osoba i przykucnęła, która zdecydowanie wyglądała, jakby była kontuzjowana” – powiedziała. „Zaczęły się czołgać, a potem położyły się i tak zostały”.

Trzech rannych funkcjonariuszy miało zostać wypisanych ze szpitala, podczas gdy pozostali trzej przeszli operację z poważniejszymi obrażeniami, powiedział Duthie we wtorek.

Dodał, że domy i firmy w pobliżu miejsca zdarzenia zostały ewakuowane z powodu potencjalnego IED w pojeździe powiązanym z podejrzanymi.

READ  Kanadyjski sędzia nie zezwoli dyrektorowi finansowemu Huawei na wykorzystanie dokumentów HSBC w sprawie o ekstradycję w USA

Królewska kanadyjska policja konna powiedziała CNN, że wspiera policję Saanich.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *