Connect with us

Zabawa

Rząd pokazuje w kinach „specjalny klip” przed emisją „antypolskiego” filmu „Zielona granica”.

Published

on

Rząd pokazuje w kinach „specjalny klip” przed emisją „antypolskiego” filmu „Zielona granica”.

Przed seansami polski rząd wyemituje w kinach „specjalny klip”. Zielona granica – nowy film uznanej reżyserki Agnieszki Holland, przedstawiający złe traktowanie uchodźców, aby uświadomić widzom, że zawiera „wiele nieprawd i wypaczeń”.

Przedstawiciele rządu wyrazili ostrą krytykę Zielona granica przez ostatnie dwa tygodnie, mimo że do kin trafi dopiero jutro. Jednak film został doceniony przez krytyków, a Holandia otrzymała wsparcie całej branży filmowej w odpowiedzi na ataki polskiego rządu.

„Ten film najlepiej można określić jako podłe oszczerstwo” – powiedział dziś wiceminister spraw wewnętrznych Błażej Poboży. „Pokazuje tych, którzy w wyjątkowo niesprawiedliwy sposób ryzykują życie, broniąc polskiej granicy… To jest szkodliwe dla państwa polskiego i Polaków”.

„Ponieważ ten film zawiera tak wiele nieprawdy i wypaczeń, my, jako kierownictwo MSW, zdecydowaliśmy się to zrobić [film] będzie można zobaczyć we wszystkich kinach niezależnych [kina studyjne] „Jeździmy po Polsce ze specjalnie przygotowanym klipem, który pokazuje elementy, których w tym filmie brakowało” – dodał.

Termin Kinostudiejne (dosłownie: kino studyjne) w języku polskim ogólnie odnosi się do kin niezależnych, które otrzymują wsparcie rządowe, w przeciwieństwie do dużych sieci kin komercyjnych.

„Najważniejszym elementem”, którego brakuje w filmie, zdaniem Pobożyego, jest fakt, że kryzys migracyjny na granicy Polski z Białorusią został celowo wywołany przez Mińsk i Moskwę w ramach „operacji hybrydowej przeciwko Polsce”.

READ  Netflix przejmuje pierwsze studio gier wideo

Rząd nie ujawnił na razie treści pokazywanego przed pokazami klipu Zielona granicaktóry jutro trafi do kin.

Ale Poboży twierdzi, że „pokaże kontekst rozmieszczenia hybryd, przebieg tego rozmieszczenia oraz środki, które wprowadziliśmy, aby zapewnić Polakom bezpieczeństwo”.

Tymczasem w nagraniu wideo opublikowanym dziś rano przez rządzącą narodowo-konserwatywną partię Prawo i Sprawiedliwość (PiS) minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro również potępił „obrzydliwe” Zielona granica.

Podobnie jak poprzednio, porównał film do propagandy nazistowskiej i sowieckiej. Holland zapowiedział już, że za takie ugody pozwie ministra sprawiedliwości.

W dzisiejszym nagraniu Ziobro powiązał Holandię z krajową opozycją, wskazując, że wcześniej deklarowała swoje poparcie dla centrowej Platformy Obywatelskiej (PO) Donalda Tuska.

„Jeśli chcemy silnej Polski, musimy bronić się przed hienami Tuska” – napisał PiS, który w przyszłomiesięcznych wyborach stara się o trzecią kadencję.

Starszy poseł PiS Radosław Fogiel powiedział dziś nadawcy TVP, że „smutne” jest przyjęcie tej decyzji przez przedstawicieli opozycji Zielona granica jako „film antyPiS”, choć w rzeczywistości jest „antypolski”.

W dzisiejszym przemówieniu Tusk powiedział, że tak naprawdę to rząd „pluł w twarz żołnierzom i funkcjonariuszom straży granicznej”, prosząc ich, aby narażali zdrowie w obronie granicy, podczas gdy migranci byli uwięzieni przez korupcję na granicy. wjechać do kraju – podaje Polska Agencja Prasowa (PAP).

Sam Holland ponownie skomentował kontrowersje wczoraj podczas premiery filmu w Warszawie. Kręcąc film „spodziewaliśmy się nienawiści, ale nie tak brutalnej i ze strony najwyższych szczebli władzy” – powiedziała Gazety Wyborczej codziennie.

READ  Najnowsze: GOP, demokratyczni parlamentarzyści biorą udział w rozmowach klimatycznych | świat

„Nigdy nie widziałam czegoś takiego w żadnym demokratycznym kraju” – kontynuowała. „To straszne dla nas wszystkich, bo oznacza, że ​​nie jesteśmy już w kraju, w którym chcielibyśmy być, kiedy najwyższe władze prowadzą kampanię nienawiści przeciwko twórcy i filmowi”.

„Jeśli chcesz nas wesprzeć, powiedz wszystkim, których znasz, żeby poszli do kina i sami przekonali się, czy jest to film antypolski, czy też poruszający nasze serca i sumienie” – zaapelowała Holland.

Notatki z Polski są prowadzone przez niewielki zespół redakcyjny i wydawane przez niezależną fundację non-profit utrzymywaną z datków naszych czytelników. Bez Waszego wsparcia nie możemy robić tego, co robimy.

Główne źródło zdjęć: Agata Kubis (materiały prasowe)

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *