Rybakina pokonała Świątek 6:2, 6:2 i awansowała do finału Indian Wells

INDIAN WELLS, Kalifornia. – Elena Rybakina zaliczyła w piątek siedem asów, pokonując rozstawioną z numerem jeden Igę Świątek 6:2, 6:2 i awansując do finału BNP Paribas Open.

„Jestem bardzo smutny, że przegrałem” – powiedział Świątek.

Rybakina zmierzy się z drugą w tabeli Aryną Sabalenką, która pokonała Marię Sakkari 6:2, 6:3 w niedzielnym finale na pustyni w południowej Kalifornii.

„To będzie ogromne” – powiedziała Sabalenka, która w 2019 roku zdobyła tytuł debla. „Ten turniej przypomina Wielki Szlem. Naprawdę chcę zachować to trofeum jako indywidualny mistrz.”

Rybakina potrzebowała zaledwie 76 minut, aby wykończyć Świątka, obrońcę tytułu. Zdobyła 82% swoich punktów za pierwszy serwis, a Świątek tylko 42%. Rybakina pokonała także polską gwiazdę w drodze na drugie miejsce w Australian Open w styczniu.

„Nie spodziewałem się, że zagram dzisiaj tak dobrze” – powiedział Rybakina. „Nie miałem nic do stracenia, chciałem tylko przyjść i cieszyć się. Zagrałem jeden z najlepszych meczów w tym roku”.

Świątek wygrała 10 meczów z rzędu na pustyni, dopóki nie została zatrzymana przez potężne uderzenia Rybakiny, które wielokrotnie rzucały Świątek i zmuszały ją do popełniania nietypowych błędów.

Świątek przegrała pierwszego seta przez podwójny błąd. Następnie przegrała 5: 0 w drugiej, po czym wygrała dwa mecze.

„Czuję, że mogę grać świetny tenis, nawet przeciwko graczom, którzy serwują dość szybko iw ogóle” – powiedziała. „Ale na pewno ostatnie kilka meczów z Eleną nie było dla mnie idealne”.

Świątek powiedziała, że ​​podczas gry przeszkadzało jej żebro.

„Nadal muszę przeprowadzić kilka testów i zobaczyć, co się dzieje. Jeszcze nie wiem” – powiedziała, dodając, że na razie planuje zagrać w Miami w przyszłym tygodniu.

Sabalenka, mistrzyni Australian Open, poprawiła się w tym roku do 17-1.

READ  Absolwent Cameron Wells '11 dołącza do sztabu trenerskiego Conroy

W swoich spotkaniach zawodowych prowadzi Rybakinę 4:0, ale cała czwórka przeszła do decydującego seta, w tym w finałowym Down Under.

„To był bardzo wyrównany mecz w Australii” – powiedział Rybakina na boisku. „Jeśli będę grał tak jak dzisiaj, myślę, że mam wszelkie szanse”.

Sabalenka od początku przejęła kontrolę nad rozstawionym z siódmego miejsca Sakkari. Zaatakowała drugi serwis Greczynki i zdobyła z niego 20 z 26 punktów. Sakkari, wicemistrzyni zeszłorocznego finału, przegrała w karierze 5:3 z Sabalenką.

Sakkari doszedł do półfinału, trzykrotnie dochodząc do siebie po setach i wygrywając 4: 0 w decydujących setach.

Ale Sabalenka była zbyt dominująca. Wygrała trzy ostatnie partie, wliczając w to dwie przerwy w serwisie, i wygrała pierwszego seta 6:2.

Sabalenka prowadziła w drugiej rundzie 2:0, a Sakkari wyrównał 2:0. Stamtąd Sabalenka wygrała cztery z ostatnich pięciu meczów, kończąc mecz w 1 1/2 godziny.

„W tej chwili jestem po prostu bardzo szczęśliwy”, powiedział Sabalenka na boisku. Maria jest świetną zawodniczką i wiedziałam, że będzie ciężko.