Connect with us

Świat

Rosyjskie wojska w Czarnobylu kopały okopy w strefie radioaktywnej — Ukraina

Published

on

Rosyjskie wojska w Czarnobylu kopały okopy w strefie radioaktywnej — Ukraina

Ukraińscy urzędnicy w sobotę poinformowali o „nienormalnie wysokim” poziomie promieniowania na obszarach strefy wykluczenia w Czarnobylu, gdzie, jak twierdzą, rosyjscy żołnierze kopali okopy i próbowali wznieść fortyfikacje podczas zajmowania terenu do końca zeszłego miesiąca.

Dlaczego jest to ważne: Z powodu katastrofy elektrowni jądrowej w Czarnobylu w 1986 roku jest to jedno z najbardziej toksycznych miejsc na świecie. Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej (MAEA) nie mogła od razu zweryfikować twierdzeń o radioaktywnym pyle na obszarach strefy znanej jako „Czerwony Las”, ale jest za wysłanie drużyny do regionu w celu oceny szkód.

Petro Kotin, dyrektor generalny ukraińskiego operatora elektrowni jądrowej Energoatom, w jednym z obszarów Czerwonego Lasu w Czarnobylskiej Strefie Wykluczenia. Zdjęcie: Energoatom/Twitter

Tak ale: Rafael Mariano Grossi, dyrektor generalny organu dozoru jądrowego ONZ, MAEA, powiedział w opinii W sobotę, że pomimo „wzrostu skażenia radioaktywnego… z powodu nieprzestrzegania wymogów bezpieczeństwa radiologicznego i rygorystycznych procedur dostępu”, sytuacja radiacyjna dla tego miejsca jest „w granicach”.

Co mówisz: Valeriy Simionov, główny inżynier bezpieczeństwa w elektrowni jądrowej w Czarnobylu, powiedział: New York Times w sobotę, że rosyjskie wojska „zignorowały” ostrzeżenia inżynierów o ryzyku radiacyjnym podczas kopania rowów po ich wykopaniu przejął kontrolę nad stacją.

  • „Przybyli i zrobili, co chcieli”, powiedział Simionow w strefie otaczającej fabrykę, która znajduje się około 80 mil na północ od Kijowa.
  • Żołnierz ukraiński Ihor Ugołkow powiedział CNNktórzy uczestniczyli w Czarnobylu, że wojska rosyjskie „weszły do ​​Czerwonego Lasu, przynosząc na butach materiały radioaktywne”.
  • „Inne miejsca są w porządku, ale promieniowanie wzrosło tutaj, ponieważ tu mieszkali” – dodał Ugolkov.

Wielkie zdjęcie: Ukraińscy urzędnicy poinformowali, że rosyjski Żołnierze zmuszeni do około połowy Pracownicy elektrowni jądrowej w Czarnobylu pozostaną w elektrowni przez ponad trzy tygodnie, zanim 64 pracowników zostanie ostatecznie zwolnionych pod koniec ubiegłego miesiąca.

  • W podziemiach placówki przetrzymywano również zakładników ok. 170 członków Gwardii Narodowej Ukrainy”. BBCktórzy odwiedzili ten obszar w tym tygodniu.
  • Oleksandr Lobada, oficer ds. bezpieczeństwa radiologicznego w zakładzie, powiedział, że inżynierowie z oddziału muszą „nieustannie negocjować z rosyjskimi siłami zbrojnymi” i „starać się ich nie urazić, aby umożliwić naszym pracownikom zarządzanie fabryką”.
READ  Kolumbijski trybunał ogłasza, że ​​co najmniej 6402 osoby zostały zabite przez armię w celu zwiększenia liczby ciał w globalnym rozwoju

Wspomnienie: To Roślina straciła bezpośrednią moc i musiałem zależny od awaryjnych generatorów diesla przez trzy dni na początku marca po uszkodzeniu linii energetycznych – wzbudzając obawy, że chłodzenie przechowywanego tam materiału radioaktywnego może zostać zakłócone i istnieje ryzyko wycieku radioaktywnego, który wiatr mógłby przenieść do innych części Europy.

  • Lobada powiedział BBC, że gdy miejsce utraci zasilanie, „znalezi paliwo, aby utrzymać działanie generatora”, „kradnąc” jego część siłom rosyjskim.
  • „Gdybyśmy stracili moc, mogłoby to być katastrofalne” – powiedział Oleksandr. „Mógł zostać uwolniony materiał radioaktywny”.

Niezwykły: Chociaż Czarnobyl nie jest aktywną elektrownią, sarkofag nad reaktorem, który eksplodował w katastrofie nuklearnej, wymaga konserwacji, aby zapobiec dalszym wyciekom promieniowania, według CNN.

  • W obiekcie należy składować znaczną ilość wypalonego paliwa jądrowego.

Coś do zobaczenia: Ukraińscy urzędnicy powiedzieli, że „nie było jeszcze możliwe przywrócenie działania promieniowania i innych czujników z powodu braku niezbędnej konserwacji i innego wykwalifikowanego personelu”, według Grossi.

głębiej… Tablica rozdzielcza: rosyjska inwazja na Ukrainę

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *