Connect with us

Sport

Rosyjski wniosek o zamrożenie zakazu UEFA dla swoich drużyn został odrzucony

Published

on

Sportowy Sąd Arbitrażowy potwierdził wykluczenie rosyjskich drużyn piłkarskich z rozgrywek europejskich

Pilne orzeczenie CAS w sprawie europejskiego zakazu – orzeczenie tymczasowe oczekujące na pełną rozprawę apelacyjną w nadchodzących tygodniach – miało zastosowanie tylko do pozwu Rosyjskiego Związku Piłki Nożnej przeciwko UEFA, organowi zarządzającemu sportem w Europie.

Podobny zakaz FIFA jest częścią oddzielnego rosyjskiego apelu do CAS. Rosja miała zmierzyć się z Polską w play-offach Mistrzostw Świata 24 marca.

W zeszłym tygodniu FIFA pożegnała się z Polską. Polski Związek Piłki Nożnej i polscy piłkarze powiedzieli, że odmówią gry z Rosją.

CAS powiedział, że apele Rosji o zamrożenie obu decyzji FIFA – zakazu i pożegnania dla Polski – „prawdopodobnie zostaną wydane jeszcze w tym tygodniu”.

Od czasu inwazji tego kraju na Ukrainę w zeszłym miesiącu rosyjscy sportowcy i drużyny zostali wykluczeni z dziesiątek dyscyplin sportowych.

Wtorkowe orzeczenie w sprawie zakazu UEFA daje wskazówkę, jak sąd może postąpić w sprawie FIFA.

Decyzję CAS w sprawie europejskiego zakazu podjęła przewodnicząca Komisji Odwoławczej ds. Skarg, Corinne Schmidhauser, samodzielnie i bez publikowania szczegółowych powodów. Oczekuje się, że pełne sprawy odwoławcze będą rozstrzygane przez panel trzech sędziów.

Zakaz nałożony przez Komitet Wykonawczy UEFA 28 lutego – we wspólnym oświadczeniu z FIFA – wysunął Spartak Moskwa z Ligi Europy. Przeciwnicy Spartaka w 1/8 finału, niemiecki klub Lipsk, pożegnali się z ćwierćfinałem.

READ  JD Sports przejmuje brytyjską markę męską Oi Polloi

Reprezentacje Rosji U21 i młodzieżowe reprezentacje kobiet i mężczyzn powinny również zagrać w eliminacjach do Mistrzostw Europy w nadchodzących tygodniach.

Rosyjska drużyna kobiet zakwalifikowała się do Euro 2022 i jest obecnie wykluczona z gry, chociaż sprawy sądowe prawdopodobnie zostaną rozwiązane przed otwarciem turnieju w Anglii 6 lipca.

Rosyjski apel przeciwko UEFA wskazał przyszłych przeciwników jako aktywne partie, w tym związki piłkarskie Białorusi, Anglii, Francji, Portugalii i Hiszpanii.

Związki piłkarskie Polski, Szwecji i Czech są również cytowane w rosyjskim apelu przeciwko FIFA. Wszyscy są w tej samej drabince playoff. Szwedzi i Czesi również odmówili gry przeciwko Rosji.

———

Więcej AP Soccer: https://apnews.com/hub/soccer i https://twitter.com/AP—Sports

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.