Connect with us

technologia

Rosyjscy prawodawcy próbują ograniczyć wypłaty z aplikacji mobilnych Apple i Google

Published

on

Nadieżda Tsydenova

MOSKWA (Reuters) – We wtorek rosyjski ustawodawca przedstawił ustawę o obniżeniu i ograniczeniu prowizji od sprzedaży aplikacji mobilnych przez gigantów technologicznych Apple i Google.

Ustawa, którą ustawodawca Fedot Tumusow przedstawił Izbie Gmin w Rosji przewiduje, że prowizja za sprzedaż aplikacji zostanie ograniczona do 20%. Obecnie Apple pobiera 30% prowizji od sprzedaży w swoim App Store.

Ustawa zobowiązywałaby także sprzedawców aplikacji do płacenia co kwartał jednej trzeciej prowizji na specjalny fundusz szkoleniowy dla informatyków.

„Obniżenie prowizji i możliwość dostarczania produktów użytkownikom to szansa na rozwój dla programistów” – napisał Tumusov w mediach społecznościowych.

Wiadomość pojawiła się, gdy twórcy aplikacji, w tym Epic Games, zakwestionowali prawo Apple i Google do otrzymywania ogromnej prowizji od sprzedaży.

W zeszłym tygodniu amerykański sędzia federalny uniemożliwił Apple Inc wyłączenie narzędzia Epic Games, na którym polegają setki innych twórców aplikacji, ale które stało się przedmiotem walki antymonopolowej między firmami.

Rosyjska służba antymonopolowa zarzuciła w zeszłym miesiącu firmie Apple nadużywanie dominującej pozycji na rynku aplikacji mobilnych za pośrednictwem sklepu z aplikacjami. Wezwał firmę do naprawienia naruszeń.

Apple powiedział wtedy, że odwoła się od decyzji.

READ  Google Fi przechodzi trzecią rebranding w ciągu 8 lat i dodaje bezpłatną wersję próbną telefonów eSim – Ars Technica
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *