Connect with us

Sport

Rosja zdyskwalifikowana z EURO kobiet, ponieważ kandydatury tego kraju na Euro 2028 i 2032 zostały uznane przez UEFA za niekwalifikowalne | wiadomości piłkarskie

Published

on

Rosja została zdyskwalifikowana z tegorocznego Euro kobiet, a ich kandydatury do organizacji Euro mężczyzn w 2028 i 2032 roku zostały uznane przez UEFA za nieuprawnione.

Europejski Związek Piłki Nożnej orzekł też, że w przyszłym sezonie rosyjskie drużyny nie będą mogły brać udziału w rozgrywkach klubowych UEFA.

W rezultacie mistrzowie Szkocji w Premiership w tym sezonie przejdą od razu do fazy grupowej Ligi Mistrzów w następnym sezonie kosztem mistrza Rosji Zenita St Petersburg. Wicemistrzowie szkockiej Premier League wejdą teraz do trzeciej rundy kwalifikacyjnej zamiast do drugiej. Celtic prowadzi Rangers z sześcioma punktami na trzy mecze przed końcem sezonu.

Decyzja UEFA oznacza również, że wspólną ofertę Wielkiej Brytanii i Irlandii o organizację Euro 2028 rywalizuje teraz tylko Turcja, która również wyraziła zainteresowanie organizacją Euro 2032.

Portugalia zajmie miejsce Rosji na Mistrzostwach Europy Kobiet w Anglii tego lata po przegranej z nimi w barażach kwalifikacyjnych.

UEFA ogłosiła szereg decyzji dotyczących Rosji, która została zawieszona od lutego po inwazji tego kraju na Ukrainę.

Poniedziałkowe ogłoszenie mówiło również, że rosyjska drużyna mężczyzn nie weźmie udziału w rozpoczynającej się w czerwcu Lidze Narodów i zostanie automatycznie zdegradowana z Ligi B.

W przyszłym sezonie żadne rosyjskie drużyny nie będą mogły brać udziału w europejskich rozgrywkach, z wyjątkiem Ligi Mistrzów, Ligi Europy, Ligi Konferencji Europy, Ligi Mistrzów Kobiet i Ligi Młodzieży UEFA.

Zdjęcie:
Mistrzowie Szkocji w tym sezonie przejdą od razu do fazy grupowej Ligi Mistrzów w przyszłym sezonie

Rosja zostanie również wykluczona z dalszych meczów w kwalifikacjach do Mistrzostw Świata Kobiet w 2023 r. lub Mistrzostw Europy U-21 w 2023 r., ponieważ ich wyniki zostaną do tego momentu uznane za nieważne.

Złożone oferty na organizację Euro 2028 lub 2032 zostały odrzucone, przy czym Komitet Wykonawczy UEFA powołał się na artykuł 16.02 regulaminu, który stanowi, że „każdy oferent musi zapewnić, że nie będzie działał w sposób ostateczny, żaden inny oferent (ani żaden pracownik, urzędnika lub przedstawiciela któregokolwiek z ww.), proces przetargowy lub europejski futbol nie cieszą się reputacją”.

READ  Anglia kontra Polska: Declan Rice mówi, że drużyna Garetha Southgate'a jest „zabawna”

Konkursy Euro 2028 i Euro 2032 zostaną przyznane krajom-gospodarzom we wrześniu 2023 roku.

Rosja była odnoszącym sukcesy gospodarzem Mistrzostw Świata 2018, ale została wykluczona z międzynarodowej społeczności sportowej od czasu inwazji na Ukrainę na początku tego roku jako UEFA St.

Rosja miała zagrać z Polską w eliminacjach do Mistrzostw Świata w marcu, ale uniemożliwiono jej grę po jego zawieszeniu. Zamiast tego Polska dotarła do finału, w którym pokonała Szwecję 2-0.

Spartak Moskwa, ostatni rosyjski klub w europejskich rozgrywkach tego sezonu, został wyrzucony z Ligi Europejskiej, a UEFA zakończyła umowę sponsorską z rosyjskim koncernem energetycznym Gazprom.

Rosja odwołała się od wcześniejszego zawieszenia, co ma zostać rozpatrzone przez Sportowy Sąd Arbitrażowy, choć nie ustalono daty.

Mecze reprezentacji Portugalii na Euro 2022 kobiet

faza grupowa:

Sobota 9 lipca

Grupa C: Portugalia vs Szwajcaria – początek godziny 17:00, Leigh Sports Village

Środa 13 lipca

Grupa C: Holandia – Portugalia – początek godz. 20:00, Leigh Sports Village

niedziela 17 lipca

Grupa C: Szwecja – Portugalia – początek 17:00, Leigh Sports Village

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.